21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۱۳:۳۱:۰۳
کد مطلب:  522440
سردار فضلی:
توسعه اردوی راهیان‌نور در برنامه ششم لحاظ شود

جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت:‌ در مجلس و برنامه ششم توسعه اردوی راهیان‌نور و اختصاص بودجه لازم مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار پانا، سردار علی فضلی در نشست قرارگاه راهیان‌نور دانش‌آموزی امام حسن عسکری (ع) که صبح امروز برگزار شد، عنوان کرد: در اردوی راهیان‌نور استفاده از ناوگان ریلی را برای حمل و نقل باید مورد توجه داشته باشیم در حالی که دستورالعمل تهیه می شود باید انعطاف لازم را داشته باشد.
 
وی افزود: سهمیه ای از ۵۰ هزار تا ۲۵۰ هزار نفر برای استفاده از ناوگان ریلی اختصاص پیدا کرده که سهم ۲ و نیم درصدی را شامل می‌شود.
 
سردار فضلی با اشاره به اینکه ریل مسیری ایمن است، ادامه داد: اما ظرفیت این ریل هزینه بالایی دارد همچنین در برخی مقاطع سال ظرفیت ناوگان ریلی اشباع شده است.
 
جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: تصمیم‌گیری برای استفاده از ناوگان ریلی را به مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و فرمانده سپاه استان واگذار می‌کنیم.
 
وی گفت: همه تلاش خود را برای حفظ ایمنی در حسن اجرای اردو انجام می‌دهیم و کارگروه ایمنی هم به این منظور انجام شده است.
 
وی افزود: تهران باید بیش از ۸۰ هزار اعزام به اردوی راهیان‌نور را داشته باشد اما هنوز ۱۰ درصد این تعداد را هم اعزام نکرده‌اند.
 
فضلی تصریح کرد: شهر تهران به جهت حجم آسیب‌پذیری نیاز به توجه فرهنگی بیشتری دارد و بر این اساس اردوی راهیان‌نور جنبه تربیتی مثبتی برای دانش‌آموزان دارد، اولویت اعزام به اردوها با ریل است اما اگر مشکل در حمل ونقل ریلی وجود داشته باشد، تصمیم‌گیری با قرارگاه استان خواهد بود.
 
جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه باید در اجرای اردوی راهیان‌نور تسهیل‌گری داشته باشیم، اظهار کرد: در مجلس و برنامه ششم توسعه برای اردوی راهیان‌نور و اختصاص بودجه لازم باید توجه کافی داشته باشیم و این موضوع را پیگیری کنیم.
 
فیض: با استفاده از ظرفیت‌ها در جهت تحقق اهداف فرهنگی عمل کنیم
 
مهدی فیض در این نشست در مورد چگونگی اجرای این اردو بیان کرد: باید از ظرفیت مشارکت اولیا، دانش‌آموزان و سایر دستگاه‌ها در جهت تحقق اهداف فرهنگی این کارعظیم معنوی بهره گرفت. لازم است طرح‌هایی تحت عنوان سنگر فرهنگی ایجاد شود تا مانند کار وقف که ثمرات مناسبی را داشته در جهت تحقق اهداف فرهنگی عمل کنیم.
 
وی ادامه داد:‌ در اردوی راهیان‌نور باید نگرانی خانواده‌ها را از نظر اعزام دانش‌آموزان برطرف و ناوگان ریلی را برای این اردوها فراهم کنیم.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد:‌ تشکل‌های دانش‌آموزی برای شرکت در این اردوها، دانش‌آموزان  تحت پوشش خود را وارد کنند.
 
نظری: تاکید بر طرح رسانه ای اردوی راهیان‌نور
 
مرتضی نظری، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش نیز در خصوص طرح رسانه ای اردوی راهیان‌نور اظهار کرد: آمادگی کامل داریم تا کار رسانه ای در این حوزه داشته باشیم چراکه هر برنامه ملی نیازمند برنامه رسانه‌ای است.
 
وی ادامه داد: باید هویت اجرای کار، اهداف تربیتی، حفظ ارزش‌ها و ابعاد مختلف رشادت‌ها در فرایند اردوی راهیان‌نور مورد توجه قرار گیرد.
 
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: روشنگری در مورد چگونگی حضور دانش‌آموزان و داوطلبانه بودن این حضور از دیگر مواردی است که باید مورد نظر باشد.
به اشتراک بگذارید :