21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۱۳:۳۹:۵۶
کد مطلب:  522475
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان :
1235 معاون و مربی پرورشی در مدارس استان فعالیت دارند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان در نشست روسای امور تربیتی سراسر کشور از فعالیت 1235 نیروی انسانی در مدارس استان به عنوان معاون و مربی پرورشی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش و به نقل از کردستان حجت الله نریمانی صبح امروز در آیین افتتاحیه نشست آموزشی تخصصی روسای ادارات امور تربیتی آموزش و پرورش استانهای سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است با اعلام این خبر گفت : از این تعداد نیرو 750 نفر معاون پرورشی و 485 نیز مربی پرورشی هستند .

وی امور تربیتی را قلب تپنده معاونت پرورشی و فرهنگی عنوان کرد و گفت : هر آنچه در این حوزه باید هدایت کننده و جهت دهنده باشد متولی آن امور تربیتی است .

حجت الله نریمانی با بیان اینکه به اعتقاد صاحب نظران و کارشناسان ، سند تحول بنیادین ، قانون اساسی نظام تعلیم و تربیت است، اظهار داشت : سند تحول یک سند تربیتی است و در تمام ارکان آن به مربی و متربی توجه شده و این بیانگر جایگاه نظام  تعلیم و تربیت و سند تحول ، مبنای کار و چراغ راهی است که اگر همه در اجرای آن اهتمام ورزند مشکلات موجود و پیش رو حل خواهد شد .

وی نگاه حاکم بر نظام تعلیم و تربیت را بیشتر آموزش محور دانست و با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه موجود تصریح کرد : در راستای توانمند سازی نیروی انسانی علاوه بر نیروی انسانی حوزه پرروشی باید به سایر ارکان مدرسه ، مدیر ، معاونین و دبیران و معلمان نیز توجه شده و دوره های توانمند سازی برای آنان نیز پیش بینی و اجرا شود .

نریمانی با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه مدیران گفت : مدیر مدرسه تنها متولی برنامه های آموزشی نیست و مدیر باید اولین پاسخ گو و متولی اقدامات حوزه پرورشی باشد و انتظار می رود در ارزیابی فعالیت مدیران مدارس به این مولفه توجه شده و در عملکرد آنان منظور شود .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با اشاره به وضعیت نیروی انسانی استان در حوزه پرورشی از تثبیت وضعیت خبر داد و گفت : تعداد 350 نفر نیروی آموزشی با حداقل سه سال فعالیت با مدارک مرتبط به عنوان مربی و معاون فعالیت دارند .

وی افزود : با حمایت مدیر کل آموزش و پرورش کردستان و مسئولین وزارتی ، مجوز تبدیل وضعیت نیروهای آموزشی دارای شرایط با حداقل سه سال فعالیت متوالی در حوزه پرورشی صادر شده است تا به عنوان نیروی پرورشی ثابت همکاری کنند .

نریمانی در پایان با اشاره به ضرورت جذب دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان به حوزه پرورشی به صورت تخصصی به ویژه برای بخش امور تربیتی گفت : با توجه به بازنشستگی  تعدادی از مربیان استان باید در پذیرش دانشگاه فرهنگیان ، سهمی به همین منظور پیش بینی شود . 

به اشتراک بگذارید :