21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۱۳:۵۴:۲۶
کد مطلب:  522522
معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش :
اقامه 70 هزار نماز جماعت در هرروز در مدارس كشور

معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش از اقامه قامه 70 هزار نماز جماعت در هرروز در مدارس كشور خبرداد و گفت : 18 هزار مدرسه نماز جماعت خود را با حضور امام جماعت اقامه مي كنند .

به گزارش روابط عمومي و امور بن الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آمزش و پرورش پيش از ظهر امروزمهدي فيض درهمايش تجليل از خادمين نماز حوزه های ستادي در ساختمان شهيد رجايي كه با حضور وزيرآموزش و پرورش برگزارشد ، اظهار كرد : اگر به دنبال پيشگيري و مراقبت در برابر آسيب هاي اجتماعي هستيم بودجه هايي را كه به انحاي مختلف در راه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي هزينه مي كنيم را بایدبرای برگزاري و اقامه هرچه باشکوهتر نماز در مدارس صرف كنيم .

وي افزود : بايد راهكارهاي قرآني مبارزه با آسيب هاي اجتماعي را جدي بگيريم چرا كه خداوند مي فرمايد« ان الصلاه تنهي عن الفحشا و المنكر» ، بنابراين تنها راه مصون ماندن دانش آموزان از آسيب ها و تهديدات اجتماعي اقامه نماز است .

فيض وزارت آموزش و پرورش را متفاوت با ساير وزارتخانه و نهادها دانست و تصريح كرد : ازآنجا آموزش و پرورش با فرهنگ جامعه سرو كار دارد اگر كاركنان حوزه هاي ستادي با جديت بيشتري نماز را اقامه كنند تاثير مثبتي درجامعه درخصوص برپايي اين فريضه الهي خواهد داشت .

معاون پرورش و فرهنگي وزير آموزش و پرورش با اشاره به ساماندهي نماز جماعت در مدارس گفت : در بيش از 70 هزار مدرسه نماز جماعت ظهر و عصر و در مدارس شبانه روزي علاوه برآن نماز مغرب و عشاء اقامه مي شود و در 18 هزار مدرسه اقامه اين فريضه الهي با حضور ائمه جماعت اقامه مي شود .

وي از اجراي طرح مبين در كشور خبرداد و خاطرنشان كرد : 10 دوره كشوري و 8 دوره استاني طرح مبين با هدف آموزش و توجيه مديران در اقامه نماز برگزار شده است و بیش از 23 هزار نفر ازمديران دراين دوره ها مشاركت داشته اند .

فيض گفت : توانمند سازي 18 هزارآموزگار پايه سوم دبستان ، برگزاري جشن شكوفه های دختران وجشن تشرف پسران، برگزاري مسابقات قرآن و نمازبا حضور بیش از5میلیون دانش آموزو اجراي طرح پيوند مسجد ، مدرسه و منزل ازجمله فعاليت های ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش است .    

به اشتراک بگذارید :