22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ ۰۸:۳۱:۳۹
کد مطلب:  522862
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان :
یکی از ضرورت های آموزش و پرورش توانمند سازی و ارتقاء حرفه ای نیروی انسانی است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در نشست روسای امور تربیتی سراسر کشور گفت : یکی از ضرورت های آموزش و پرورش توانمند سازی و ارتقاء حرفه ای نیروی انسانی است .

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش و به نقل از کردستان رشید قربانی شامگاه امشب در نشست آموزشی  تخصصی روسای ادارات امور تربیتی آموزش و پرورش استانهای سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است ؛ با تبریک هفته وحدت و ماه مولود، گفت: مردم متدین استان کردستان هر ساله کل ماه ربیع الاول را با برپایی مجلس مولودی خوانی در وصف پیامبر به جشن و سرور می پردازند.

قربانی با تاکید بر توانمند سازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، برگزاری نشست  آموزشی و تخصصی روسای ادارات امور تربیتی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این نشست نیز در راستای ارتقای مهارت حرفه ای متولیان تربیت در آموزش و پرورش برگزار شده است.

وی با اشاره به اهمیت تربیت در مدارس، بر تثبیت و توانمندسازی معاونین و مربیان پرورشی در واحد های آموزشی تاکید کرد و اظهار داشت: با تثبیت نیروهای امور تربیتی در مدارس، مهارت حرفه ای آن ها ارتقا یافته و به پیشبرد اهداف آموزش و پرورش کمک خواهد کرد.

قربانی بازنشسته شدن تعدادی از نیروهای انسانی در آموزش و پرورش در چند سال آینده را یک فرصت و تهدید برای نظام تعلیم و تربیت دانست و بر استخدام و به کارگیری نیروهای علاقمند و توانا در حوزه امور تربیتی تاکید کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه کارهای امور تربیتی به میزان علاقمندی و توانایی افراد بستگی دارد؛ گفت: اینکه وظیفه تربیت در آموزش و پرورش تنها به رشته های امور انسانی اختصاص پیداکند شاید چندان مطلوب نباشد چراکه نیروهای علاقمندی در رشته علوم تجربی و ریاضی هستند که می توانند در حوزه امور تربیتی نیز موثر باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری اردوهای دانش آموزی یکی از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش می باشد؛ خواستار برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر در اجرای اردوهای دانش آموزی شد. 

به اشتراک بگذارید :