9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ ۰۹:۲۹:۲۱
کد مطلب:  UKZmznmH
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی
سوابق آموزشی 25 میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: سوابق آموزشی 25 میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، علی باقرزاده ، با بيان اين كه سالانه 500 هزار نفر تحت پوشش برنامه های سواد آموزی قرار می گيرند، اظهاركرد: از این تعداد حدود 300 هزار نفر بی سواد مطلق هستند و 200 هزار نفر برنامه تکمیل سواد را دنبال می کنند که از این تعداد به طور میانگین حدود 25 درصد ریزش دارند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تاكيد بر اين كه جمعیت کشوری 10 تا 49 سال کشور 52 میلیون نفر است ،تصريح کرد: سوابق آموزشی 25 میلیون نفر وارد سامانه اطلاعاتی سازمان نهضت سوادی آموزی شده است.

وي با اعلام اینکه استانهای سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و کردستان بالاترین نرخ بی سوادی را در کشور دارند خاطرنشان كرد: 50 درصد بی سوادها در شهرهای کشور زندگی می کنند و همچنین براساس آخرین آمار 55 درصد بی سوادها را زنان و 45 درصد را مردان تشکیل می دهند که در شاخص عدالت جنسیتی یک شاخص بین المللی است.

باقرزاده  بیان كرد : در دنیا شروع سواد آموزی از 15 سالگی به بعد است که به برکت نظام اسلامی شروع سواد آموزی ما از 10 سالگی به بعد است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بيان اين كه از طریق باسواد کردن افراد بی سواد توسط مردم تاکنون 35 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است ، افزود: افراد می توانند به ازای هر فردی که باسواد می کنند شش میلیون و 900 هزار ریال دریافت کنند علاوه بر اینکه ما کتاب و لوازم التحریر را نیز به رایگان در اختیار این افراد تحت آموزش قرار می دهیم؛ همچنین مهلت این افراد برای آموزش فاصله چهار تا هفت ماه است

به اشتراک بگذارید :