22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ ۰۹:۰۰:۲۰
کد مطلب:  527113
در دومین مرحله از اردوهای راهیان نور؛
اعزام 180 دانش آموز شهرستان زرندیه جهت بازدید از مناطق جنگی جنوب

180 دانش آموز دختر دورۀ متوسطه دوم شهرستان زرندیه در قالب کاروان راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی جنوب رهسپار شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، 180  دانش آموز دختر مقطع متوسطه دوم شهرستان زرندیه رهسپار بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور شدند.
 
محمدعلی یوسفی ، مدیر آموزش و پرورش ، در مراسم بدرقه این دانش آموزان که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان زرندیه در سالن ورزشی دبیرستان شهید مطهری برگزار شد ؛ اردوی راهیان نور را فرصتی برای ارائه گفتمان دفاع مقدس به نسلهای جدید دانست.
 
وی با اشاره به تاثیرات روحی و معنوی این بازدیدها بر روی دانش آموزان ، گفت: "دانش آموزان عزیز باید از نزدیک ببینند که 8 سال بر ما چه گذشت و چه دفاع جانانه ای داشتیم ؛ بی شک آشنایی دانش آموزان با فرهنگ دفاع مقدس موجب می گردد تا آن ها بهتر و مصمم تر ادامه دهنده راه شهدا باشند."
 
یوسفی مهم ترین هدف برپایی اردوی راهیان نور را شناخت اهداف انقلاب و دفاع مقدس دانست و تصریح کرد : اردوی راهیان نور می تواند نوع نگاه جوانان و نسل سوم انقلاب را به موضوع شهادت و ایثار تغییر دهد.
 
گفتنی است در اولین مرحله از اردوی راهیان نور 200 دانش آموز پسر مقطع متوسطه در قالب 5 اتوبوس راهی بازدید از مناطق جنگی جنوب شدند و در مرحله دوم 180 دانش آموز دختر مقطع متوسطه در قالب 4 اتوبوس راهی بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور شدند.
به اشتراک بگذارید :