22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ۱۴:۴۱:۱۳
کد مطلب:  529641
مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش در نشست خبری:
برنامه‌های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت در مدارس اجرا می شود

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش گفت: برنامه‌های قرآنی با سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت در مدارس اجرا می شود .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسيب زاده پيش از ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه با بيان اين كه ازسال 90 مهمترین کار، بررسی روند اجرایی برنامه های قرآنی بوده است، اظهاركرد: برنامه ها را براساس سه اصل محوریت مدرسه، فراگیری و توسعه مشارکت دنبال کردیم.

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به اين كه کتاب «نداي رحمت» و مستندسازی فعالیت های قرآنی از برنامه‌هاي اين اداره كل است، گفت: نزدیک 80 کتاب تولید شده و یا در حال چاپ است که تعداد 10 عنوان آن در دست چاپ است.

وی از آغاز مسابقات قرآن همزمان در سراسرکشور در مرحله مدرسه خبر داد، گفت:سال گذشته 10 تا 15 درصد مدارس از تولیدات قرآني بهره مند شدند و امسال پيش بيني مي كنيم این آمار به 40 درصد برسد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با شاره به اين كه در70 هزار مدرسه سراسر كشور نماز جماعت برگزار می شود، گفت: 20 هزار روحانی40 هزار فرهنگی نقش امام جماعت مدارس را بر عهده دارند و سایر مدارس شرایط اقامه نماز جماعت را ندارند.

مسيب زاده با تاكيد بر اين كه 30 آذر اجلاس سراسری اقامه نماز برگزار مي شود، افزود: شعار امسال اجلاس اقامه نماز فضای مجازی است . اجلاس امسال در بندرعباس به مدت یک روز برگزار می شود.

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش از برگزاری مراسم تجلیل خادمین نماز حوزه نماز ستادی خبرداد، گفت:در حوزه عترت طرح امام شناسی با چاپ کتاب‌های  مربوطه در حال اجراست که زندگی ائمه را به عنوان الگوی زندگی، فرا می‌گیرند.

مسيب زاده افزود: کار هیئت‌های دانش آموزی فعالیت در حوزه عترت، حفظ موضوعی و ترتیل است برنامه تلویزیونی اسرا در سال قبل از شبکه قرآن و اجرای طرح الگوی تلاوت از جمله  اين برنامه‌هاست.

وي با تاكيد بر اين كه فرمایشات رهبر معظم چراغ راه ما در فعالیت های قرآنی است، گفت: هدف فعالیت‌های قرآنی انس هرچه بیشتر دانش آموزان با قرآن است و این دغدغه اصلی وزارت آموزش وپرورش است

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفتن به سمت تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفت: هرچند این امر هنوز محقق نشده اما فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته است و فرهنگ حفظ قرآن را نهادینه کرده ایم.

وی از تخصیص ردیف مستقل بودجه ای برای فعالیت‌های قرانی در سال 96 خبر داد و افزود: بخشی از این اعتبار تخصیص یافته است

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش وپرورش از حفظ  5، 10، 20 جزء وکل قرآن در مسابقات قرآن امسال خبرداد و گفت: سرانه نمازخانه ما از 40 سانتیمتر به 32 تقلیل یافته بود که ناشی از اجرای سیستم آموزشی 6،3،3 بود و تلاس کردیم کمبود کلاس درس را با تغییرکاربری نمازخانه‌ها را در پی نداشته باشد

مسيب زاده گفت: برای عمومی شدن قرآن جامعه باید قرآن را در اولویت همه موضوعات قراردهد.

به اشتراک بگذارید :