22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ ۱۴:۴۶:۳۴
کد مطلب:  529649
معاون پرورشی و فرهنگي وزير آموزش و پرورش:
اگر ازمنطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتري داشتيم

معاون پرورشی و فرهنگي وزير آموزش و پرورش گفت:اگر ازمنطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتري داشتيم.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی فیض پيش از ظهرامروز در مراسم آغاز هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش که در دبیرستان فرهنگ منطقه 2 تهران برگزار شد، اظهاركرد: اگر کسی با قرآن مانوس شود جایگاه ائمه از مسیر قرآن برایش مشخص خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگي وزيرآموزش و پرورش با اشاره به اين كه باید انسان متقی احکام را بپذیرد، تصريح كرد: با آشنایی با قرآن می توانيم در جزئیات تقلید کنیم.

وي افزود: قرآن می‌تواند جایگاه ائمه را برای ما تبیین کند و اين به شرط سرمایه گذاری است البته به شرط تدبر در قرآن نه تنها فقط قرائت.

فيض خاطرنشان كرد: متاسفانه، منطق سازی از سر دلسوزی در دین خطایي است که صورت گرفته و از این منطق خود ساخته به جای منطق قرآن استفاده مي كنيم.

معاون پرورشی و فرهنگي وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر اين كه منطق قرآن، بالاترین منطق‌هاست، افزود: درکتاب‌های درسی به جای استفاده از منطق قرآن از منطق خودمان استفاد کردیم در نتیجه دانش آموز دیندار تربیت نكرديم و اگر ازمنطق قرآن در درس‌ها استفاده می‌شد امروز دانش آموزان دیندارتري داشتيم.

فيض بيان كرد: منکران خداوند هنگامی كه در بن بست قرار می گیرند، متوسل به خدا می شوند.انسان‌های بی دین در حوادث و اتفاقات ناگوار متوجه وجود خداوند می‌شوند. این منطق قرآن است که متاسفانه ما آن را رها کردیم وسراغ منطق‌های خودساخته رفتیم.

وي در پايان با بيان اين كه همه باید به منطق قرآنی برگردند، به سخن امام خميني (ره) اشاره كرد و گفت: برای رفع تشنگی مردم دنیا نسبت به آموزه‌های اسلام، باید برنامه ریزی کنیم.

به اشتراک بگذارید :