21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ ۱۱:۴۹:۵۵
کد مطلب:  531160
معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش‌وپرورش تشریح کرد؛
ویژگی شانزده گانه مدارس صالح برای تربیت دانش آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش‌وپرورش ، ویژگی‌های شاخص و انتظارات وزارت آموزش و پرورش از دانش آموزان مدارس صالح را تشریح کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، مهدی فیض دردیدار با مربیان و سرگروه‌ های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: وظیفه آموزش و پرورش و کنار آن تشکل های دانش آموزی این است که فرزندانی صالح و فارالتحصیلانی مطلوب و شایسته را به جامعه تحویل دهیم.

 ویژگی های مدرسه صالح در دانش آموز غوغا به پا می کند

 وی گفت: مدرسه صالح مدرسه ای که دانش آموختگانی تربیت کند که ویژگی هایی از قبیل اهل تفکر و عبادت، متفکر و حقیقت جو، متعهد به شریعت و احکام الهی، امام شناس و ولایتمدار، خلاق و نو آور، دانش ورز و فن آموز، ماهر و خوداشتغال، خانواده دوست، اخلاق مند و بشر دوست، دارای عرق ملی، انقلابی و تمدن ساز، مشارکت جو، هنردوست و هنرمند، سالم و شاداب، تندرست و ورزیده، طبیعت دوست و نقاد، انتخاب گر و جریان ساز را داشته باشد و این شانزده ویژگی می تواند در دانش آموزان غوغایی به پا کند و یک فرد مطلوب و شایسته را تربیت کند.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: بین تشکل ها باید یک تقسیم کاری صورت بگیرد و این تقسیم کار برگرفته از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است تا  همه تشکل ها با همراهی آموزش و پرورش در کنار هم بتوانیم دانش آموزانی را در مدرسه تربیت کنیم که خصوصیات و ویژگی های یک فرد صالح را داشته باشد .

 فیض بیان کرد:‌ در جلساتی که در شورای هماهنگی تشکل ها داشتیم تقسیم کارهایی برای تشکل های مختلف ایجاد شده است و تشکل های دانش آموزی را به صورت تعریف شده وارد فرایند آموزش و پرورش خواهیم کرد چراکه بدون تقسیم کار در محیط محدودی مثل مدرسه می تواند تنش آفرین باشد و باید  تقسیم کار صورت گیرد تا سرمایه ها و ظرفیت ها به خوبی به خدمت گرفته شود.

 وی گفت: اگر در مدرسه ای هر چهار تشکل دانش آموزی وجود داشته باشد ما از دانش آموزان انجمن های اسلامی توقع داریم تا اهل تفکر و عبادت، متفکر و حقیقت جو، متعهد به شریعت و احکام الهی و امام شناس و ولایتمدار باشند و در این چهار ویژگی از دیگران متمایز و الگویی برای سایر دانش آموزان باشند .

اتحادیه در 4 ویژگی سرمایه گذاری کند

 فیض اظهار کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی در این چهار ویژگی باید سرمایه گذاری کند و انتظار داریم انجمن های اسلامی دانش آموزان مشارکتی مسئولانه ،فعالانه و خلاقانه با معاونت پرورشی داشته باشند، باید خود را مسئول و پاسخگو بدانند و در عین حال فعال باشد و طرح های خلاقانه ای را ارائه دهند.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: اعضای انجمن اسلامی باید معارف قرآنی و قرآن‌خوانی را مد نظر قرار دهند، و از آن دور نشوند، شما باید روزی یک صفحه قرآن بخوانید و اخلاق نیکو داشته باشند و پیامبر گونه رفتار کنید تا بتوانید جذب حداکثری در انجمن اسلامی را داشته باشید.

فیض تصریح کرد:‌ ما از انجمن اسلامی توقع داریم تا این موضوعات را رعایت کنند تا به لطف خدا بتوانند در عرصه فعالیت خود اثر گذار باشند اگر همه انرژی خود را بگزارید تا دانش آموز دلداده قرآن شود یک عمر خود را بیمه کرده اید و چون کتاب های درسی نمی تواند این ویژگی را در دانش آموز ایجاد نمی کند تشکل هایی مانند اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان باید به کمک آموزش و پرورش بیاید.

به اشتراک بگذارید :