22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ۱۳:۰۶:۰۲
کد مطلب:  533114
وزير آموزش و پرورش
دانش‌آموزان با تمسک به اهل بیت و قرآن در تحصيل علم كوشا باشند

وزير آموزش و پرورش به مناسبت هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز پيامي صادر كرد.

به گزارش روابط عمومي و امور ين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش؛ سید محمد بطحایی، به مناسبت هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز پيامي صادر كرد.

متن پيام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته گرامیداشت قرآن، عترت و نماز به شرح ذيل است:

بسم الله الرحمن الرحيم

ایرانیان از دیرباز واله و شیدای قرآن کریم، این معجزه بزرگ پیامبر ختمی مرتبت بوده‌اند و زنده نگه‌داشتن تمدن و فرهنگ اصیل ایرانی را مرهون دو یادگار عظیم نبی کریم، یعنی قرآن و عترت دانسته‌اند.

فخرآوران این سرزمین شاگردان مکتب قرآن‌اند و رهبر کبیر و مراد سفر کرده ما حضرت امام خمینی(رحمت‌الله علیه) نیز خود را خاک پای عاملان به قرآن می‌دانستند و در وصف مکتب اسلام و معجزه ي جاوید آن اینگونه سفارش فرموده‌اند:

«ما مفخریم که پیرو مذهبی هستیم که می‌خواهد حقایق قرآنی را که سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم می‌زند، از مقبره‌ها نجات داده و به عنوان بزرگ‌ترین نسخه نجات‌دهنده بشر از بندهایی که بر پای و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و نیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان می‌کشاند، نجات دهد.

و ما مفتخریم که پیرو مذهبی هستیم که رسول خدا، مؤسس آن به امر خداوند تعالی بوده و امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب
(علیه السلام)، مأمور رها کردن بشر از تمام بندها و بردگی‌هاست.

ما مفتخریم که کتاب نهج‌البلاغه که بعد از قرآن بزرگ‌ترین دستور زندگی مادی و معنوی و بالاترین کتاب رهایی‌بخش بشر است و دستورات معنوی و حکومتی آن بالاترین راه نجات است، از امام معصوم ماست.

ما مفتخریم که ائمه معصومین، از علی‌بن ابیطالب(علیه‌السلام) گرفته تا منجی بشر، حضرت ولی‌عصر(علیه‌السلام) که به قدرت خداوند قادر، زنده و ناظر امور است، ائمه ما هستند.

اینجانب از تمامی همکاران بزرگوار، معلمان و مربیان عزیز و سخت‌کوش که در طول سالیان خدمت خالصانه‌ی خود، تمام عزم و توان خود را در راستای تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی به کار گرفته‌اند، سپاسگزاری می‌نمایم و از دانش‌آموزان عزیز که بار سنگین ساختن آینده این انقلاب برعهده آنان است می‌خواهم همواره با استعانت از خداوند متعال، تمسک به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، انس با قرآن کریم و تدبر در آیات نورانی آن و توجه ویژه به اقامه فریضه نماز، در تحصیل علم کوشا باشند؛ زیرا آینده پرافتخار انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان، ایران اسلامی، نیازمند تلاش صادقانه و خستگی‌ناپذیر جهادگران عرصه‌های علمی و فرهنگی است.

از خداوند متعال می‌خواهم به همه توفیق دهد که با بهره‌گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام بتوانیم تمام توان خود را در راستای تربیت شایسته فرزندان عزیز انقلاب اسلامی به کار گیریم.

سید محمد بطحایی

به اشتراک بگذارید :