24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۲:۱۱:۳۹
کد مطلب:  537852
مدیرکل فرهنگی، هنری وزارت آموزش و پرورش در اهواز:
مهارت دانش آموزی باید در راه کسب درآمد به کار گرفته شود

مدیرکل فرهنگی، هنری وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: برای دانش آموزان باید شرایطی فراهم شود تا از مهارت های اردویی ، فرهنگی و هنری برای کسب درآمد استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علی رمضانی در حاشیه آیین تجلیل از دانش آموزان نخبه فرهنگی هنری خوزستان در اهواز گفت: سیاست  مجموعه پرورشی و اداره کل فرهنگی ،هنری  بر این است که دانش آموزان را تشویق کند تا در برنامه های فرهنگی- هنری  که در سطح کانون ها ، اردوگاه ها و مدارس برگزار می شود،  حضور بیشتری داشته باشند و به کسب مهارت بپردازند.

مدیرکل فرهنگی، هنری وزارت آموزش و پرورش  بیان کرد: باید از مدیران ارشد استان بخواهیم  این امکان را فراهم کنند تا دانش آموزان بتوانند از مهارت هایی که به این طریق به دست می آورند در جامعه  و برای کسب درآمد استفاده کنند.

وی ضمن تشکر از معاون پرورشی، فرهنگی استان خوزستان گفت: استان خوزستان در برگزاری مسابقات دانش آموزی نقش به سزایی دارد و دانش آموزان این استان در حوزه فرهنگی، هنری در سال 96 موفقیت های زیادی به دست آورند.

 

رمضانی تصریح کرد: دولت دوم تدبیر و امید به مهارت آموزی های دانش آموزی توجه زیادی دارد و با توجه به اینکه برای دانش آموزان 700 مهارت فرهنگی، هنری تعریف شده است، فرصت خوبی از این نظر در اختیار دانش آموزان قرار داده شده است. 

وی با اشاره به اینکه  در سال گذشته 7 میلیون دانش آموز در مسابقات فرهنگی ،هنری شرکت کردند، افزود: سیاستی که وزارت آموزش و پرورش در این مسابقات دنبال می کند این است که از فرهنگ، آداب، رسوم ، پوشش و زبان بومی  مناطق مختلف کشور صیانت کنیم تا  بتوانیم از آسیب هایی که برخی فرهنگ ها را تهدید می کند ، جلوگیری به عمل آوریم.

به اشتراک بگذارید :