10 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ ۱۶:۴۵:۵۲
کد مطلب:  540902
با حضور وزيرآموزش و پرورش برگزار شد:
آیین تکریم و معارفه معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش پرورش

با حضور وزير آموزش و پرورش، آیین تکریم مهدی فیض و معارفه علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی سابق و جدید وزارت آموزش وپرورش بعداز ظهر امروز در ساختمان علاقه مندان برگزار شد .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، مهدی فیض، معاون سابق پرورشي و فرهنگي در این مراسم گفت: خدمت در آموزش و پرورش توفیقی بود که خداوند به من عنايت كرد.

وی افزود: ساماندهی اطلاعات جاری اطلاعات معاونت پرورشی، ایجاد حوزه مطالعه و پژوهش در معاونت، الگوی فارغ از تحصیل شایسته، شیوه نامه هدایت تحصیلی، تجدید نظر دستورالعمل اردوها، تدوین حوزه ماموریت تشکل‌ها، شفاف سازی  فعالیت‌های سازمان دانش آموزی، سامان دهی نشریه‌های تربیت و نشر مجله تربیت ویژه مدیران که با اهتمام وزیر انجام شد، پیگیری ها جهت راه اندازی شبکه تربیت،تعریف اندیشکده موضوع محور که به ۹  استان ابلاغ شده، اجرای طرح کودک و اینترنت و راه اندازی مرکز کنترل اردوهای دانش آموزی، از جمله عملکردهای این معاونت در دو سال اخیر بوده است.

علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش نیز در ادامه این مراسم، ضمن تبریک ۹ دیماه روز بصیرت و گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارکرد: در سند تحول اگر قرار است چرخشی در نظام تعلیم و تربیت صورت گیرد نقش اصلی بر عهده معاونت پرورشی و فرهنگی است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش با اشاره به اين كه مدیریت قوی در شرایط سخت نشان داده مي شود، افزود: راه عبور از چالش‌ها ارائه راهکارهای جدید است تمرکز بر مدرسه و تغییر مدل‌های تربیتی و حرکت به سمت مدیریت تربیتی از برنامه هاي اين معاونت خواهد بود.

وي ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های حوزه علمیه ، سازمان دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی در موفقیت و رسيدن به اهداف تربیتی، موثر است

كاظمي گفت: توجه به آموزه های قرآنی، توجه به نیروهای انسانی به ویژه پرورشی، کاهش حجم برنامه های تمرکز گرا ، حذف برنامه های زمان بر، چابک سازی سازمانی و ایجاد کمیته‌های کیفیت بخشی، ارائه برنامه های خرد اثر بخش در تربیت بچه ها مانند هر دانش آموز یک شهید، توجه به مناطق محروم، بهره وری در منابع مالی، ارتقا ظرفیت های موجود به بالاترین سطح ممکن از مواردی است که باید در دستور کار وزارت آموزش وپرورش قرار گیرد.

گفتني است؛ در پايان این مراسم وزیرآموزش وپرورش از زحمات مهدی فیض، معاون سابق پرورشی و فرهنگی تقدیر و علیرضا کاظمی را به سمت معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش منصوب کرد.

به اشتراک بگذارید :