24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۷ ۰۸:۰۲:۵۹
کد مطلب:  541915
وزيرآموزش وپرورش درآئين تكريم و معارفه معاون پرورشي و فرهنگي:
ديوار بين معاونت پرورشي وتشكل هاي دانش آموزي بايد برداشته شود

وزيرآموزش وپرورش با اشاره به وجود تشكل‌هاي دانش آموزي در كنار معاونت پرورشي گفت: ديوار بين معاونت پرورشي وتشكل هاي دانش آموزي بايد برداشته شود تا تحقق اهداف تربيتي با سرعت بيشتري صورت گيرد.
وزيرآموزش وپرورش با اشاره به وجود تشكل‌هاي دانش آموزي در كنار معاونت پرورشي گفت: ديوار بين معاونت پرورشي وتشكل هاي دانش آموزي بايد برداشته شود تا تحقق اهداف تربيتي با سرعت بيشتري صورت گيرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز سيد محمد بطحايي در آيين تكريم و معارفه، معاونين پرورشي و فرهنگي سابق وجديد وزارت آموزش و پرورش كه در ساختمان علاقه مندان برگزار شد، ضمن تبريك ميلاد با سعادت امام حسن عسكري(ع) اظهاركرد: تاسيس نهاد امورتربيتي توسط شهيدان رجايي و باهنر به عنوان يكي از عوامل تاثيرگذار در تحقق اهداف تربيتي انقلاب اسلامي بوده است و امروز پس از گذشت نزديك به ۴۰ سال از پيروزي انقلاب متوجه تاثيرات ودستاوردهاي اين نهاد شده ايم.

وزيرآموزش وپرورش تصريح كرد: امروز با توجه به هجمه‌هايي كه به سمت كشور ما به ويژه به سمت جوانان سرازير شده است، ضرورت وجود چنين نهادهايي بيشتر احساس مي شود.

وي خاطرنشان كرد: متاسفانه چنانكه بايد توجه كافي به حوزه پرورشي و فرهنگي نشده است، اما به لطف خداوند بهترين نيروها در اين بخش حضور دارند.

وزيرآموزش وپرورش با تاكيد بر اين كه ديوار بين معاونت پرورشي و فرهنگي با تشكل‌ها از جمله سازمان دانش آموزي، اتحاديه انجمن هاي اسلامي بسيج و... مانع ديدن ظرفيت هاي هريك از نهادهاي تربيتي شده است، افزود: يكي از پتانسيل هايي كه مي‌تواند به معاونت پرورشي وفرهنگي در راه تحقق اهداف تعليم وتربيت كمك كند، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان است كه مي تواند نقش بسيار موثري را ايفا كند چنانكه بسيج، اتحاديه انجمن هاي اسلامي، سازمان دانش آموزي و سايرتشكل ها مي‌توانند در رسيدن به اهداف پرورشي موثر باشند.

وي ادامه داد: آموزش وپرورش به وجود نيروهاي پرورشي كه با ايثار و فداكاري براي تربيت دانش آموزان اعتلاي فرهنگ ايراني اسلامي تلاش مي‌كنند افتخار مي‌كند.

بطحايي با بيان اين كه اولين توقع جامعه از آموزش وپرورش در حيطه تربيتي است كه به حوزه پرورشي و فرهنگي باز مي گردد، افزود: اميدواريم بتوانيم در آينده اي نزديك، فعاليت‌هاي تربيتي را با آمار وارقام مستدل ارائه دهيم وميزان رشد تربيتي دانش آموزان در يك بازه زماني مشخص كنيم.

وي عليرضا كاظمي را فردي باتجربه و مسلط بر حوزه تعليم و تربيت دانست و افزود: اميدوارم معاون پرورشي و فرهنگي جديد، يكي از معاونين تحول ساز در عرصه تربيتي باشد و با شور وحرارت و رغبت مضاعف و با سرعتي بيشتر از قبل امور تربيتي را دنبال كند.

به اشتراک بگذارید :