3 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ ۰۸:۰۳:۵۵
کد مطلب:  541923
معاون پرورشی وزیر در جمع معلمان پژوهشگر خراسان رضوی تاکید کرد:
مسائل اصلی حوزه پرورشی مورد پژوهش قرار گیرد

مراسم تجلیل از معلمان پژوهشگر برتر خراسان رضوی با حضور معاون پرورشی وزیر و سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش و به نقل از خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم تجلیل از معلمان پژوهشگر خراسان رضوی عنوان کردماموریت ما در حوزه پژوهش در آموزش و پرورش ایجاد فرهنگ پژوهش در دانش آموزان است و حتی اگر به فرض اقدامات پژوهشی آنان خروجی صد در صد علمی هم نداشته باشد حداقل سود آن ایجاد روحیه پژوهشگری در آنان است که به حل مسائل خواهد انجامید.

کاظمی با اشاره به لزوم توسعه جریانات پژوهشی در میان دانش آموزان تصریح کرد:در بین دانش آموزان اتفاقات و جربان های مختلف پژوهشی داریم اماباید دفت کنیم که نگاه کمی و کیفی را در کنار هم داشته باشیم و لذا معاونین پژوهشی موظفند که فضای پژوهشی را مدیریت و برنامه ریزی کنند و نقشه راه را مشخص سازند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود افزود:امروز یکی از بزرگترین معضلات ما این است که کار پرورشی در سطح مدارس ما آن چنان که باید جاری و ساری نیست و دلیل این اتفاق آن است که در فضای پرورشی نیز مسائل اصلی پژوهش نشده است و در نتیجه شاهد برگزاری مسابقات با رویکرد نخبه گرایی هستیم و لذا در پیوند بین عموم دانش آموزان با حوزه کار پرورشی و از جمله مهم ترین آن ها قرآن ضعف داریم که باید این روحیه را عوض کنیم.

قابل ذکر است در این مراسم از معلمان پژوهشگر برتر استان با حضور معاون وزیر و سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :