24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ ۰۸:۴۶:۴۰
کد مطلب:  543030
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:
تغییر مدل‌های تربیتی و حرکت به سمت مدیریت تربیتی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:تمرکز بر مدرسه و تغییر مدل‌های تربیتی و حرکت به سمت مدیریت تربیتی از برنامه‌های این معاونت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: در سند تحول بنیادین اگر قرار است چرخشی در نظام تعلیم و تربیت صورت گیرد نقش اصلی بر عهده معاونت پرورشی و فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت قوی در شرایط سخت نشان داده می‌شود، افزود: راه عبور از چالش‌ها، ارائه راهکارهای جدید است؛ تمرکز بر مدرسه و تغییر مدل‌های تربیتی و حرکت به سمت مدیریت تربیتی از برنامه‌های این معاونت خواهد بود.

کاظمی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های حوزه علمیه، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی در موفقیت و رسیدن به اهداف تربیتی، مؤثر است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: توجه به آموزه‌های قرآنی، توجه به نیروهای انسانی به ویژه پرورشی، کاهش حجم برنامه‌های تمرکزگرا، حذف برنامه‌های زمان‌بر، چابک‌سازی سازمانی و ایجاد کمیته‌های کیفیت بخشی، ارائه برنامه‌های خُرد اثربخش در تربیت بچه‌ها مانند هر دانش‌آموز یک شهید، توجه به مناطق محروم، بهره‌وری در منابع مالی، ارتقای ظرفیت‌های موجود به بالاترین سطح ممکن از مواردی است که باید در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :