9 رمضان 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۰۹:۱۹:۲۲
کد مطلب:  aSIG7HhV
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي:
بيش از 127 هزار دانش آموز در یک هزار و 600 مدرسه استثنایی كشور مشغول به تحصیل هستند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت : در حال حاضر 127 هزار و 950 نفر دانش آموز در یک هزار و 600 مدرسه استثنایی كشور مشغول به تحصیل هستند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت  آموزش و پرورش به نقل از استان بوشهر؛ مجید قدمی در آیین افتتاح ساختمان آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر با اشاره به اینکه برای تامین نیروی انسانی متخصص به دنبال مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم اظهار کرد: در آزمون استخدامی جدید 125 نفر جذب سازمان آموزش و پرورش استثنایی شدند که با توجه به آمار بازنشستگان این سازمان ناچیز است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، شمار کارکنان این مدارس در کشور را 22هزار نفر اعلام کرد و افزود : در زمان حاضر 127 هزار و 950 نفر معادل 1 درصد از 13 میلیون دانش آموز کل کشور در یک هزار و 600 مدرسه استثنایی مشغول به تحصیل هستند.

وی تصريح كرد : هزینه سرانه هردانش آموز استثنایی چهار تا پنج برابر یک دانش آموزعادی است که مجموع خدمات ارائه شده به این گروه از دانش آموزان به صورت رایگان است.

قدمی در باره طرح سنجش سلامت تحصیلی دانش آموزان افزود : یک میلیون و 200 هزار دانش آموز زیر پوشش طرح سنجش سلامت قرار گرفتند که در قالب این طرح نزدیک به هفت هزار نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه در گروه های مختلف شناسایی و به مدارس استثنایی معرفی و دانش آموزان ناشنوا و نابینا نیز به مدارس عادی معرفی و زیر پوشش آموزش های تلفیقی قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در قالب طرح سنجش سلامت تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان نزدیک به 29 هزار دانش آموز دیرآموز نیز شناسایی و در کنار دانش آموزان عادی مشغول به تحصیل شدند.

قدمی افزود : دراین ارتباط براساس هماهنگی های انجام شده با معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش معلمان این گروه از دانش آموزان آموزش های لازم در زمینه آشنایی با نحوه تعامل و آموزش به دانش آموزان دیرآموز را فرا می گیرند.

وی در مورد خدمات آموزش و پرورش استثنایی به این دانش آموزان گفت: طرح خدمات حمایتی به دانش آموزان استثنایی از جمله این طرح ها است که در این ارتباط خدمات دارویی، واکر، سمعک، ویلچیر و جراحی های لازم ارائه می شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: امسال برای طرح خدمات حمایتی دانش آموزان استثنایی 30 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که تاکنون 15 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته کتاب های درسی دانش آموزان استثنایی به موقع در اختیار آنها قرار گرفت و برای دانش آموزان نیمه نابینا نیز تبلت به صورت رایگان تهیه شده است.

وی در پایان یادآور شد: در تابستان گذشته سه هزار نفر از دانش آموزان استثنایی کشور زیر پوشش برنامه های پرورشی و ورزشی قرار گرفتند.

 

 

به اشتراک بگذارید :