8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۰۸:۱۸:۵۴
کد مطلب:  RFTEPf2k
معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش:
فعالیت های دهه فجر باید از شادابی، نشاط، تحرک و پویایی برخوردار باشد

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش گفت : فعالیت های دهه فجر باید از شادابی، نشاط، تحرک و پویایی برخوردار باشد .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي ، حمیدرضا کفاش اظهار كرد : پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تداوم آن مرهون مجاهدت بزرگ مرد قرن حاضر، رهبر خردمند و کبیر انقلاب ، حضرت امام خمینی قدس سره الشریف و نیز رهبری هوشمندانه حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله العالی) و حضور پرشور ملت شریف بوده و هست.

وی افزود:کمیته فرهنگیان و دانش آموزی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، به منظور برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت مشارکت فعال فرهنگیان و دانش آموزان در برگزاری هر چه با شکوه تر آیین عید انقلاب اسلامی و آیین های بزرگداشت ایام ا... دهه مبارک فجر ، همه ساله فعالیت خود را به انجام رسانده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد : دستورالعمل اجرایی برنامه ها و فعالیت های سی و هفتمین فجر انقلاب اسلامی به انضمام سیاست ها، خط مشی و اولویت های دهه فجر انقلاب اسلامی در سال 1394 جهت اجرا، به مناطق کشور ابلاغ شده است .

وی گفت : از مهمترین سیاست ها و اصول برنامه های دهه مبارک فجر تبیین جایگاه امامت و ولایت به عنوان عامل وحدت، هویت و پیروزی انقلاب اسلامی ، ترویج گفتمان انقلاب اسلامی با رویکرد آگاهی بخشی و بصیرت افزایی نسبت به موقعیت و جایگاه انقلاب اسلامی،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عامل پیدایی، پویایی، پایایی و تداوم انقلاب اسلامی،افزایش هم بستگی، انسجام ملی و وحدت اسلامی به عنوان بهترین عامل کاهش چالش های داخلی و خارجی،تاکید بر تولی و تبری با رویکرد ایجاد پیوند میان محبان اهل بیت علیهم السلام و تجدید عهد نیروهای انقلاب و همچنین دشمن شناسی و برائت از دشمنان انقلاب اسلامی است .

کفاش خاطرنشان کرد: رعایت اصل صرفه جویی در همه زمینه ها،افزایش آگاهی عمومی به ویژه دانش آموزان مدارس کشور نسبت به ماهیت و اهداف راهبردی انقلاب اسلامی،زمینه سازی برای مشارکت حداکثری دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده ها در برنامه ریزی ها و اجرای فعالیت های مربوط به بزرگداشت فجر انقلاب اسلامی،ملاحظه شرایط اقلیمی، بومی و سنتی مناطق مختلف کشور در هر برنامه و فعالیت ، توجه به گروه سنی مخاطبان برنامه ها و همچنین مقتضیات فردی، علایق و انگیزه های آناناز دیگر سیاست ها است .

 وی یادآورشد : همچنین برخورداری طرح ها و فعالیت های دهه فجر انقلاب اسلامی از شادابی، نشاط، تحرک و پویایی،زمینه سازی برای تقویت روحیه خودباوری، امید و افتخار نسبت به موقعیت کنونی انقلاب اسلامی و آینده آن در میان دانش آموزان و فرهنگیان،فراهم کردن زمینه ایجاد معرفت و بصیرت دانش آموزان و فرهنگیان در ابعاد مختلف نسبت به توانمندی ها، قابلیت ها و پیروزی های فراوان نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های داخلی و خارجی از اصول و سیاست های برگزاری مراسم دهه مبارک فجر است .

به اشتراک بگذارید :