22 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۲۱:۴۱:۰۰
کد مطلب:  553544
معاون پرورشی و فرهنگی:
سازمان دانش‌آموزی یک ظرفیت استثنایی در آموزش‌وپرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش سازمان دانش‌آموزی را یک ظرفیت استثنایی در معاونت پرورشی عنوان کرد که می‌تواند عهده‌دار همه فعالیت‌های پرورشی باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، علیرضا کاظمی در نشستی با کارکنان حوزه ستادی و سازمان دانش آموزی که امروز سه شنبه ۲۶ دی ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد اظهار کرد: من از انرژی و توان همه نیروهایی که اینجا هستند استفاده می کنم. امروز همه امید آموزش و پرورش در حوزه پرورشی و فرهنگی به دستان توانمند و افکار شما وابسته است.

وی در تشریح برنامه های خود در حوزه معاونت گفت: ما بدنبال جریان سازی های فرهنگی عمیق تاثیر گذار به ویژه در حوزه های قرآن، نماز و عترت در مدارس هستیم.

وی با بيان اينكه بهتر است از جشنواره های پرهزینه کم كرده و  برنامه های فرهنگی کم هزینه و پر محتوای دیگر را جایگزین کنیم،افزود: سازمان دانش آموزی ظرفیت استثنایی در معاونت پرورشی و فرهنگی و در آموزش و پرورش محسوب مي شود. 

كاظمي در ادامه با تأكيد بر اينكه در سازمان دانش آموزی نیازمند تحول هستیم، اظهار داشت: ما می توانیم اجرای خیلی از فعالیت های پرورشی را به سازمان دانش آموزی بسپاریم و همه فعالیت های مدارس را به تشکل های دانش آموزی واگذار نماييم.

وي به چابک سازی سازمانی بعنوان یکی از برنامه های خود در معاونت اشاره کرد و گفت: این سیستم باید چابک شود.

لزوم نگاه پژوهشی به فعالیت های تربیتی

معاونت پرورشی و فرهنگی با اشاره به لزوم نگاه پژوهشی به فعالیت های تربیتی در آموزش و پرورش گفت: نگاه پژوهشی به تصمیم گیری ها و اثربخشی فعالیت ها باید وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید به سمت یکپارچه سازی فعالیت ها برویم و از موازی کاری در حوزه معاونت پرهيز کنیم.

روحیه نقدپذیری داشته باشیم

کاظمی بيان کرد: اگر سیستم روحیه نقدپذیری نداشته باشد هرگز مسیر موفقیت را طی نخواهد كرد . حتی رفتارهای فردی ما باید نقد شود. صداقت و راستگویی حرف اول را می زند علاوه بر آن به نظم و انظباط نیاز داریم که تضمین کننده موفقیت است.

به اشتراک بگذارید :