24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۱۲:۲۸:۰۲
کد مطلب:  561447
مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش:
باید شرکت‌های اردویی تأسیس کنیم

مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش با اشاره به‌ضرورت ورود بخش خصوصی به فعالیت‌های اردویی آموزش و پرورش، پیشنهاد تأسیس شرکت‌های اردویی را عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش ، نشست تخصصی روسا و کارشناسان مسئول فرهنگی - هنری، اردوها و فضاهای پرورشی سراسر کشور امروز شنبه 7 بهمن ماه 96 در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری آموزش و پرورش در این برنامه ابتدا با اشاره به ضعف موجود در فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی - هنری سراسر کشور گفت:‌ باید فرصت حضور حوزه فرهنگی - هنری در کانون‌ها مهیا شود. امروز کانون‌ها در حال تعطیلی هستند و رقیبان ما در بخشهای مختلف انتخاب‌های متنوع پیش روی دانش آموزان قرار داده‌اند و ما نباید از این رقابت غافل بمانیم.

وی افزود: امروز بیش از یک هزار کانون فرهنگی - هنری در کشور داریم و اگر این کانون‌ها نتوانند از لحاظ اقتصادی خودشان را اداره کنند یعنی ما با مشکل بزرگی مواجه هستیم.

باید اردوگاه‌ها را پر کنیم

مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش با اشاره به استفاده از حدود 15 درصد ظرفیت اردوگاه‌های سراسر کشور گفت:‌ ما 320 اردوگاه داریم و ظرفیت بالایی از اردوگاه‌ها خالی مانده است. چرا از این همه امکانات استفاده نمی‌کنیم؟ باید اردوگاه‌ها را به هر نحو پر و برای این هدف باید با بخش‌های مختلف تفاهم نامه امضا کنیم.

وی ادامه داد: باید بخش خصوصی را وارد فعالیت‌های پرورشی کنیم و برای این منظور باید شرکت‌های اردویی تأسیس شود.

رمضانی با اشاره به ورود سازمان مدارس و مراکز غیردولتی به حوزه اردویی در معاونت پرورشی گفت: ما با این سازمان صحبت‌هایی داشتیم تا از طریق آنها مؤسسات و شرکت‌ها را وارد فعالیت‌های اردویی کنیم.

وجود یک اشتباه کوچک در دستورالعمل اردویی

مدیرکل فرهنگی - هنری آموزش و پرورش با اشاره به خبرساز شدن یکی از بندهای دستورالعمل اردویی جدید گفت: دستورالعمل جدید که اصلاح شده دستورالعمل سال 80 است فعلاً سه ماه آزمایشی اجرا می‌شود و ما پیرو نامه به استانها در صدد رفع آسیب‌ها و خطاهای این دستورالعمل هستیم.

وی توضیح داد: یک خطای نگارشی در بحث مقبره شهدا صورت گرفت که اصلاً منظور ما این نبود. شهدا هم‌رزمان و دوستان ما هستند و افتخار ما این است که خدمتگزار خانواده شهدا هستیم. قابل بخشش نیست که در مقبره شهدا حضور پیدا نکنیم. این موضوع حتماً اصلاح خواهد شد و تا اسفندماه اصلاح آن به پایان می‌رسد.

رمضانی افزود: فقط آرامستان ها و مراکز بهداشتی برای کودکان پیش دبستانی و کلاس اول و دوم منع شده است.

به اشتراک بگذارید :