14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱ ۰۹:۰۸:۳۶
کد مطلب:  9yolgpRG
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:
دانش آموزان تشنه فعالیت های تشکیلاتی و گروهی هستند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان تشنه فعالیت های تشکیلاتی و گروهی هستند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، حمیدرضا کفاش در مراسم انعقاد تفاهم نامه فی مابین معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و موسسه فرهنگی، اطلاع رسانی تبیان ، با بيان اين كه امیدواریم این تفاهم نامه منشا خدمات گسترده ای برای فرهنگیان و دانش آموزان کشور باشد، اظهاركرد: وسیع ترین تربیت پذیری نسل جوان از 6 تا 18 سالگی در اختیار دستگاه تعلیم و تربیت است .

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش با بيان اين كه نسل جوان در زمینه تکنولوژی از نسل های گذشته جلوتر هستند، تصريح كرد: محدود کردن بعضی از دسترسی ها نسبت به سن افراد کاری اندیشمندانه است زیرا نمی توان نسل جوان را در فضایی مشکوک و همراه با تاریکی ها و روشنایی ها بدون راهنمای معقول رها ساخت.

وی با بيان اين كه برای فضاي مجازي بايد محتواسازی کنیم ، خاطرنشان كرد : در همین راستا نیروهای متخصص ، متدین ، طلاب جوان و نهادهای انقلابی وارد عرصه شده اند و موفقیت های چشم گیری در ابعاد مختلف داشته اند تا بتوانند مخاطبینی در فضای سالم مجازی داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش آموزان ما تشنه فعالیت های تشکیلاتی و گروهی هستند .

کفاش خاطرنشان کرد: دانش آموزان ما دوست دارند در عرصه فضای مجازی هم تولید کننده محتوا و هم مصرف کننده آن باشند زیرا برای آنها ارتباط یکطرفه جذابیت ندارد که دانش آموزان ما پس از دیپلم به این بلوغ فکری می رسند که بتوانند هم محتوا تولید کنند و هم استفاده کننده محتوا باشند.

وي ادامه داد: نسل جوان و نوجوان ما در فضای مجازی ، وبلاگ نویسی و عضویت در شبکه های اجتماعی پیشرو هستند و هنر این است که بتوانیم شبکه های اجتماعی ای و فضاهای مختلفی را در فضای مجازی با گرافیک، سبک هنری و فناوری نوین ایجاد کنیم تا مورد استقبال نسل جوان قرار گیرد.

كفاش با بيان اين كه یکی از بخش هایی که در حوزه تربیتی می تواند با موسسه تبیان کار کند اداره کل امور تربیتی و مشاوره است خاطرنشان کرد: دانش آموزان در بزرگداشت ایام الله به دنبال محتوا در فضای مجازی هستند که موسسه تبیان می تواند در عرصه های مختلف مانند سرود، متن ، نمایش و مطالب روزنامه دیواری اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان را فراهم کنيم .

به اشتراک بگذارید :