7 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۰۸:۳۵:۳۲
کد مطلب:  577275
نتیجه ارزیابی آثار منتخبان کشوری هجدهمین پرسش‌مهر رئیس‌جمهور در ماه آینده اعلام می‌شود مدیرکل فرهنگی – هنری،‌ اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش
نتیجه ارزیابی آثار منتخبان کشوری هجدهمین پرسش‌مهر رئیس‌جمهور در ماه آینده اعلام می‌شود

مدیرکل فرهنگی – هنری،‌ اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از تحویل آثار منتخبان کشوری هجدهمین پرسش‌مهر رئیس‌جمهور به دبیرخانه کشوری مستقر در کانون مفتح خبر داد که نتیجه ارزیابی آثار در ماه آینده اعلام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی با اشاره به هجدهمین پرسش‌مهر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «چگونه باید در محیط مدرسه تحمل و احترام به افکار دیگران و اخلاق و ادب را تمرین کرد» ‌اظهار کرد:‌ وزارت آموزش و پرورش با هدف پرورش روحیه مشارکت‌جویی و پرسشگری و ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری، فرهنگ‌سازی یک مساله اجتماعی در بین جامعه تعلیم و تربیت، فراخوان پرسش‌مهر ریاست‌جمهوری را در سطح دانش‌آموزان سراسر کشور، دانش‌آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور، فرهنگیان و دانشجومعلمان و اولیا برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: با ارسال بخشنامه در تاریخ 5 مهرماه 96 در 12 رشته فرهنگی، هنری، اعم از شعر، داستان، مقاله، ‌سخنوری، هنرهای دستی و تجسمی، سرود همگانی،‌ فیلم کوتاه دانش‌آموزی به مدارس سراسر کشور ابلاغ کرده است.

مدیرکل فرهنگی – هنری،‌ اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: مخاطبان در مدارس سراسر کشور از ابتدای مهرماه به خلق اثر فرهنگی، هنری پرداخته و با طی مراحل مدرسه،‌ منطقه و استان هم‌اکنون آثار منتخبان امروز به دبیرخانه کشوری مستقر در کانون مفتح تحویل می‌شود.

رمضانی تصریح کرد: با نظارت اداره کل فرهنگی و هنری هیات داوری تشکیل و آثار مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و نتیجه منتخبان کشوری در ماه آینده اعلام می‌شود.

وی همچنین اضافه کرد: این اداره کل به عنوان دبیرخانه دائمی پرسش مهر تلاش می‌کند کنگره ملی هجدهمین پرسش مهر را با حضور رئیس‌جمهور برگزار کند. به همین منظور و برای تمهید مقدمات اجرایی کنگره نهایی، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران به عنوان میزبان کنگره نهایی انتخاب و مشغول به کار شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :