7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ۲۲:۰۵:۱۶
کد مطلب:  587689
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در کنگره ملی شهید شاخص فرهنگیان کشور و ۳۰۵ شهید فرهنگی خوزستان:
زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا مهمترین رسالت آموزش و پرورش است/ ترویج فرهنگ ایثارگری در جامعه ضامن حفظ و بقای انقلاب است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حفظ و بقای ارزش های انقلاب مرهون‌ زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا است. مهمترین وظیفه نظام تعلیم و تربیت ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت است.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، علیرضا کاظمی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۹۶ اظهار کرد: وظیفه و رسالت آموزش و پرورش توسعه فرهنگ ایثار و شهادت طلبی به عنوان فرهنگ قرآنی و برخاسته از آموزه های دینی است که این رویکرد خود ضامن حفظ و حراست از ارزش های والای نظام است. وی با بیان اینکه فرهنگ شهدا ارزش های والای تربیتی برای عرضه به نسل های جدید انقلاب دارد، خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ خدامحوری، فرهنگ ولایت پذیری و ولایت مداری، فرهنگ تکلیف پذیری و تکلیف محوری، فرهنگ ساده زیستی و دنیا محوری، فرهنگ نماز اول وقت و فرهنگ مدیریت جهادی مهمترین ارزش های والای تربیتی است که شهدا می توانند به نسل جدید عرضه کنند. کاظمی در عین حال با اظهار اینکه امروز مهمترین عرصه کار فرهنگی عرصه جنگ نرم است، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی و فرهنگ اسلام ناب محمدی مهمترین راهبرد مجموعه تعلیم و تربیت کشور در مقابله با دشمنان است. معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: باید تلاش کنیم تا میراث و راهی که شهیدان ایجاد کرده اند با سلامت در اختیار نسل جدید انقلاب قرار گیرد و این امر تنها با تاسی به راه و روش شهدای والامقام محقق می شود. وی افزود: ترویج فرهنگ شهادت و سیره و راه روش شهیدان زمینه ساز حفظ روحیه دفاعی، توان دفاعی کشور و حفظ روحیه انقلابی مردم جامعه است و موجبات حفظ اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان را فراهم می کند. کاظمی مهمترین شاخصه فرهنگ شهادت و ایثارگری را ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و یادآور شد: سیره و راه و روش شهدا مملو از مفاهیم والای تربیتی است که می بایست در آموزش دانش آموزان به این مفاهیم و آموزه ها به صورت ویژه توجه شود. معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان والامقام رویکرد اصلی مجموعه تعلیم و تربیت کشور است و در این راه از همه امکانات سخت و افزاری و نرم افزاری وزارتخانه و مجموعه های ستادی در استان ها بهره خواهیم برد.
به اشتراک بگذارید :