24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۶:۵۷:۱۵
کد مطلب:  607441
گفتمان سازی حمایت از کالای ایرانی در دستور کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور به تربیت حماسی دانش‌آموزان به عنوان یک رویکرد مهم اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حامد علامتی در بازدید از استان گیلان اظهار کرد: اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان یکی از تشکل‌های رسمی دانش‌آموزی است که از سال 1358 تشکیل شده و فعالیت دارد.

وی افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان مستقیما زیرنظر مقام معظم رهبری فعالیت دارد که به منظور پاسداشت ارزش‌های انقلاب، نیروسازی و جریان سازی می‌کند.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری «اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی در یک مدرسه، یک سنگر فرهنگی محسوب می‌شود و دانش‌آموزان ما افسران جوان جنگ نرم محسوب می‌شوند» گفت: به دنبال تربیت دانش‌آموزان متخصص و متعهد هستیم، رویکرد ما تربیت حماسی دانش‌آموزان است و در مقاطع متوسطه اول و دوم فرآیند چهار ساله را مدنظر قرار می‌دهیم.

علامتی بااشاره به ترسیم سیر معنوی فکری – تربیتی برای دانش‌آموز از تدوین چشم‌انداز برای 1404 خبر داد.

وی بااشاره به شعال سال، گفت: مقام معظم رهبری حدود 6 سال است که با انتخاب عناوینی برای هر سال، در حوزه اقتصادی تاکید دارند و امروز به نقطه‌ای رسیده که حمایت از کالای ایرانی را مدنظر قرار دادند؛ گفتمان سازی حمایت از کالای ایرانی در دستور کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قرار گرفته است و این نهاد به پایگاه‌های حمایت از کالای ایرانی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی باید از دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان آغاز شود که این امر با گفتمان سازی در مدارس محقق می‌شود و مطالبه گری از مسئولان به جهت تولید کالای باکیفیت از دیگر اقدانات موثر است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید تقویت اعتماد به استان‌ها را در برنامه داریم اضافه کرد: هدف ما خروج از برنامه‌های ملی و اجرای بیشتر برنامه‌های بومی و منطقه‌ای است و در این راستا برنامه و بودجه استانی تدوین خواهد شد. همچنین کیفی سازی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، کمی بودن زیرساخت‌ها، توجه به کارهایی که باعث تقویت بنیه دینی و فکری می‌شود از دیگر اهداف ما در سالجاری است.

علامتی گفت: گیلان، استان پر ظرفیت و نیروخیزی است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با همکاری سایر نهادها نظیر آموزش و پرورش و سپاه در مسیر رشد و شکوفایی خوبی قرار گرفته و حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه چهار تشکل هلال احمر، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی در سطح مدارس فعالیت دارند، گفت: هر چقدر برنامه‌ها متناسب با ذائقه دانش‌آموزان باشد، باعث جذب بیشتر آنها می‌شود.

به اشتراک بگذارید :