24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۶:۵۸:۱۷
کد مطلب:  607442
مدیرکل امور تربيتي و مشاوره وزارت آموزش و پرورش:
سال گذشته برای 24 میلیون نفر ساعت دوره آموزشی غیر حضوری الکترونیک برگزار شد

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزار شدن دوره آموزشی غیر حضوری الکترونیک برای 24 میلیون نفر ساعت در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بين الملل معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش مسعود شکوهی در گفت‌وگو با پانا درباره برگزاری دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان که به صورت فرایند‌محور برگزار می‌شود، اظهار کرد:‌ توانمندسازی نیروی انسانی برعهده اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش است. بخشی از این موضوع به آموزش‌هایی برمی‌گردد که در حین خدمت به افراد داده می‌شود.

وی ادامه داد: این آموزش‌ها می‌تواند در بروزآوری اطلاعات افراد نقش شایانی داشته باشد و با همکاری مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ساماندهی می‌شود.

شکوهی اشاره کرد: در سال 96 موفق شدیم برای 24 میلیون نفر ساعت دوره آموزشی غیرحضوری الکترونیک برگزار کنیم.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره ویژگی‌های این دوره‌ها عنوان کرد: آموزش نیروها براساس دستورالعمل‌ها خواهد بود که با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: معلم می‌تواند با شرکت در دوره‌های الکترونیک در دورترین مکان از آموزش‌های این دوره‌ها که با حضور بهترین استادان برگزار می‌شود، بهره‌مند شود.

شکوهی درباره نقش بخش خصوصی در رشد و توانمندسازی نیروها گفت: برای موفق شدن نیاز داریم از تمام بخش‌ها کمک بگیریم تا بتوانیم محدودیت‌های نیروی انسانی را به حداقل برسانیم.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: برگزاری این دوره‌ها و تولید محتوا برای آن زمان و انرژی زیادی را می‌طلبد اما اکنون در بخش برگزاری با وجود کمک بخش خصوصی توانستیم موفق باشیم.

وی گفت: برای پوشش آنلاین و بروز همکاران باید به این سمت برویم و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم تا بتوان نیروها را توانمند کنیم.

به اشتراک بگذارید :