19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۴:۰۳:۰۰
کد مطلب:  608565
شیوه نامه اعزام نیروی انسانی به مدارس خارج از کشورابلاغ گردید.

دکتر غلامرضا کریمی: شیوه نامه و ضوابط ثبت نام، انتخاب و اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سال تحصیلی 98-97 به بعد از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ گردید.

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در روز شنبه 18 فروردین ماه ابلاغ شیوه نامه  اعزام نیروی انسانی به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سال تحصیلی 98-97 را اعلام نمودند. ایشان در خصوص ابلاغ  شیوه نامه اعزام فرمودند در این شیوه نامه شرایط و ضوابط متقاضیان اعزام به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و هم چنین مراحل پذیرش، نحوه اعزام حوزه ها و کشورهای محل اعزام و مواد و منابع آزمون تشریح شده است.

کریمی از آغاز ثبت نام آزمون اعزام معلمان به مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از یکم تا پنجم اردیبهشت ماه خبر اد و تصریح کرد: آخرین آزمون اعزام به خارج فرهنگیان در سال91 برگزار شد و پس از گذشت 6 سال، این آزمون در سال 97 برگزار می شود.

وی جذب بیش از حد نیاز نیروی انسانی برای مدارس خارج از کشور و شرایط خاص پذیرش نیرو در برخی کشورها را ازجمله دلایل توقف برگزاری آزمون مذکور در سال های اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: در 11 رشته آموزشی و 7 رشته اداری آزمون برگزار و بین 300 تا 400  نیرو از میان متقاضیان دارای شرایط جذب می شوند، این در حالی است که 120 نفر از نیروهای پذیرفته شده در آزمون سال 91 همچنان در انتظار اعزام به خارج کشور هستند.

 

برای دریافت متن شیوه نامه اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :