13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۰۶:۲۱:۴۴
کد مطلب:  615009
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از مدارس عشایری در "مراوه تپه":
212 آموزشگاه عشایری در خراسان‌رضوی/ 20 کلاس یک نفره در زمان ییلاق عشایر خراسان‌رضوی تشکیل می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از مدارس عشایری این استان در "مراوه تپه " خراسان‌رضوی گفت: در 22 شهرستان خراسان‌رضوی 212 آموزشگاه عشایری با 6 هزار و 750 دانش‌آموز وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بازدید از مدارس عشایری این استان در منطقه "مراوه تپه "اظهار داشت: در 22 شهرستان خراسان‌رضوی 212 آموزشگاه عشایری با 6 هزار و 750 دانش آموز وجود دارد و این دانش‌آموزان تا سال گذشته از پایه اول تا پایه نهم یعنی ابتدایی و متوسطه اول در این آموزشگاه‌ها  مشغول به تحصیل بودند. 

وی افزود: اخیرا در منطقه مراوه تپه، متوسطه دوم را نیز دائر کردیم که مجموعا  از 212 آموزشگاه عشایری  4 آموزشگاه متوسطه دوم و  195 آموزشگاه فقط در مقطع ابتدایی در استان مشغول فعالیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی  بیان کرد: این کلاس‌ها به صورت تک پایه و چند پایه هستند که حدود 185 کلاس، چند پایه هستند و همچنین در زمان ییلاق عشایر در 20 شهرستان استان کلاس و مدرسه با یک دانش آموز تشکیل می‌شود و برای هریک از این مدارس یک نفره  20 معلم اعزام می‌شود اما در حال عادی کلاس‌ها به صورت چند پایه با 3 الی 7 دانش‌آموز اداره می‌شود. 

خدابنده با تاکید بر اینکه مدارس عشایر در کانکس تشکیل می‌شود، گفت: به دلیل کوچ رو بودن عشایر از کانکس چرخ دار استفاده می‌شود تا معلم‌ها همراه خانواده‌های عشایر باشند و بحث تحصیل دانش‌آموزان آنها تعطیل نشود همچنین تمام کانکس‌ها چرخ‌دار و مجهز به لب تاب است و در مراوه تپه نیز از سال گذشته پنل‌های خورشیدی بر روی کانکس‌ها نصب شد تا این کانکس‌ها برق داشته باشند. 

وی تصریح کرد: اساسنامه مدارس عشایری را از اولین سالی که توسط ریاست جمهور ابلاغ شد در خراسان‌رضوی اعمال کردیم که به این معنی است که حتی برای یک دانش‌آموز عشایر نیز مدرسه ایجاد شد که این موضوع  پوشش تحصیلی دانش‌آموزان عشایر را افزایش می‌دهد و هیچ  دانش‌آموز عشایری با این طرح از تحصیل باز نمی‌ماند.

به اشتراک بگذارید :