13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ ۱۵:۵۳:۲۲
کد مطلب:  616394
با حضور مدیر کل و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر استان

آیین اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر استان امروز با حضور مسئولین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین اختتامیه مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر استان که عصر روز یکشنبه در مشهد برگزار شد اظهار داشت : فرآیند مسابقات ورزشی آموزشگاه های استان از نیمه مهر ماه ۹۶ آغاز شده و امروز رقابت ورزشی دختران دانش آموز پایان می یابد.
 
وی با بیان اینکه از  بین یک میلیون و دویست هزار دانش آموز آموزشگاه های استان  130 هزار ورزشکار به عنوان ورزشکاران تیم های مختلف در سطح شهرستان و منطقه به عنوان منتخبین استان با یکدیگر رقابت کردند افزود: در مجموع دختران و پسران ، مسابقات در 24 رشته ورزشی برگزار شد.
 
خدابنده با اشاره به این که توجه به سلامت روحی و جسمی دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد افزود:  برای توسعه سلامتی در بین افراد جامعه باید توجه بیشتری به ورزش دانش آموزی داشته باشیم و در این بخش تکلیف بسیار مهمی بر دوش آموزش و پرورش هم قرار داده شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در همین رابطه به در دست احداث بودن 27 سالن ورزشی اشاره کرد و تاکید کرد: امیدواریم تا زمان آغاز سال تحصیلی آتی بتوانیم تعدادی از این سالن های در دست احداث را به مرحله بهره برداری برسانیم.
وی در پایان با اشاره به این که هدف از برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان تنها کسب پیروزی و قهرمانی نیست ادامه داد: آموزش مهارت های زندگی فردی و اجتماعی به دانش آموزان شرکت کننده از مهمترین اهداف برگزاری این رقابت هاست و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد و تعالی دانش آموزان ورزشکار استان در همه ابعاد باشیم.
رضا علیزاده رئیس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این مراسم با بیان این که امروز فقر حرکتی گریبان بسیاری از دانش آموزان ما را گرفته است اظهار داشت : مسابقات ورزشی دانش آموزان فرصتی مناسب برای رشد و شکوفایی استعدادهای ورزشی دانش آموزی و همچنین توسعه شاخص سلامت دانش آموزان می باشد.
گفتنی ست در این آیین، تیم های برتر استان در رشته های هندبال،بسکتبال ،والیبال و فوتسال معرفی و از آنان تجلیل به عمل آمد.
به اشتراک بگذارید :