26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۱۰:۱۶:۲۴
کد مطلب:  618177
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش :
فراهم کردن بستر رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان تکلیف آموزش و پرورش است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دومین جشنواره مرکاپدر مشهد گفت :فراهم کردن بستر رشد و شکوفایی استعداد های دانش آموزان تکلیف آموزش و پرورش است.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علی زرافشان معاون دوره متوسطه وزیر آموزش و پرورش در دومین جشنواره مرکز رشد کار آفرینی که در مشهد برگزار شد اظهار داشت: دو سال گذشته مرکز رشد کارآفرینی برای نسختین بار در کشور به همت خراسان رضوی افتتاح شد و توانست زمینه فعالیت دانش آموزان را فراهم کند.
 
زرافشان ادامه داد: جمعی از دانش آموزان توانسته اند با استفاده از ظرفیت های این مرکز ایده ها و توانمندی های خود را بارور و آن را به کارتولیدی تبدیل کنند و حتی به کارآفرین شدند.
 
وی با بیان اینکه باید توجه داشت که دانش آموزان در توانمندی ها با هم متفاوت هستند بیان کرد:یک دانش آوموز توانان صرفا دارای هوش بالایی نیستو بنا بر نمره درسی مقایسه نمی شود بلکه توانایی دانش آموزان برمبنای توانمندی های ناشی از هوش های متنوع تشخیص داده می شوند.
 
وی با اشاره به این که این هوش های متنوع می تواند تاثیرات عمیقی در اندیشه و فکر و فرهنگ جامعه داشته باشد اظهار کرد: لذا در مرکز رشد کارآفرینی و آموزش و پرورش با  رنگین کمانی از استعدادها و علایق داشن آموزان مواجه است.
 
وی افزود: آسمان تعلیم و تربیت آسمانی تک رنگ نیست بلکه آسمانی رنگین کمان گونه بوده که طیفی از استعدادها، علایق و توانمندی ها در آن وجود دارد.
 
زرافشان بیان کرد: امروز تکلیف آموزش و پرورش این است که بستر لازم را برای دانش آموزان فراهم کند تا در گام نخست استعدادها و توانمندی های خود را بشناسند، به توانمندی های خود اعتماد داشته باشند و در نهایت در جهت شکوفایی و رشد توانمندی ها تلاش کنند.
 
وی یادآور شد: آموزش و پرورش امروز شرایطی را برای این موضوع فراهم کرده است تا تنوع استعداد دانش آموزان را به رسمیت بشناسد وما در نظر داریم متناسب با توانمندی دانش آموزان و شایستگی آن ها زمنیه رشد و فعالیت را فراهم کنیم.
 
در پایان این مراسم ازطرح ها و ایده های برتر کسب و کار و کار آفرینی تقدیر به عمل آمد.
 
 
به اشتراک بگذارید :