13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۱۸:۰۳:۱۶
کد مطلب:  618271
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تشریح کرد:
چالش های پیش روی آموزش و پرورش استان به واسطه استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده

دکتر قاسمعلی خدابنده مدیر مل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست هم اندیشی معاونین آموزشی مناطق استانچالش های پیش روی آموزش و پرورش استان به واسطه استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست معاونین آموزش متوسطه و تعدادی از مدیران مدارس مقطع متوسطه دوم مشهد و تبادکان که با حضور مهندس زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد گفت: استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی 98-97 چالش های زیادی را پیش روی آموزش و پرورش قرار خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،  قاسمعلی خدابنده با اشاره به اینکه تامین زیرساخت های لازم برای استقرار نظام آموزشی 6-3-3 یکی از اصلی ترین محورهایی بوده که در ابتدای تغییر ساختار مطرح شده گفت: متاسفانه این تغییرات در حالی صورت گرفت که بسیاری از زیرساخت های لازم برای تحقق اهداف این تغییر مدل آموزشی آماده نشده بود.
وی افزود: امسال بیش از پنج هزار و 200 همکار فرهنگی شرایط بازنشستگی دارند و باتوجه به استقرار پایه دوازدهم بیش از 14 هزار نیرو کمبود خواهیم داشت که این موضوع باعث ایجاد تعهد حق التدریس زیادی در استان خواهد شد.
وی رفع چالش های پیش روی استقرار پایه دوازدهم را بسیار مهم دانست و گفت: برای غلبه بر این چالش ها به برنامه ریزی جدی و حرکت های بنیادی نیاز داریم و در همین بخش افزایش سهمیه ساعت حق التدریس ، توسعه تخصیص سهمیه بسته های خرید خدمات آموزشی و افزایش سهمیه سربازمعلمان استان و پرداخت مطالباتی که در حوزه حق التدریس همکاران فرهنگی بر دوش آموزش و پرورش است می تواند برای ما کارگشا باشد.

رضا صابری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این نشست با بیان این که در سال جاری 175 هزار دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در استان تحصیل می کنند اظهار داشت : سال آینده و با استقرار پایه دوازدهم تعداد دانش آموزان این مقطع 218 هزار نفر خواهند شد و با توجه به شرایط که امروز با آن روبرو هستیم سال آینده مشکلات جدی در زمینه تامین نیروی انسانی، تامین نیازهای هنرستان ها و فضای آموزشی خواهیم داشت. 
وی لزوم آموزش نیروی انسانی که قرار است در پایه دوازدهم به تدریس بپردازد را نیز یک موضوع بسیار مهم دانست و ادامه داد: باتوجه به مشکلات و دغدغه هایی که در این بخش داریم برنامه ریزی جدی را برای عبور از چالش های پیش رو انجام دادیم.

به اشتراک بگذارید :