26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۷:۱۱:۲۲
کد مطلب:  618761
به همت معاونت آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش ناحیه دو مشهد برگزار شد:
مسابقه استانی سازه‌های ماکارونى

پنجمین دوره مسابقات دانش‌آموزی سازه‌های ماکارونى استان خراسان رضوی به میزبانی آموزش‌وپرورش ناحیه دو مشهد در محل کانون فارابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی به نقل از  ناحیه دو مشهد مقدس پنجمین دوره مسابقات دانش‌آموزی سازه‌های ماکارونى استان خراسان رضوی به میزبانی آموزش‌وپرورش ناحیه دو مشهد در محل کانون فارابی برگزار شد.

حامد آرون معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش ناحیه دو مشهد افزایش خلاقیت و نشاط دانش آموزان را یکی از اهداف مهم آموزش‌وپرورش دانست و گفت: ایجاد انگیزه در میان آینده‌سازان این سرزمین باعث پیشرفت و ایجاد فرصت‌های فراوان در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را در بر خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: پژوهش سرای رازی ناحیه ۲ مشهد با همکاری مجمع مهندسین فردا اقدام به برگزاری مسابقه دانش‌آموزی سازه‌های ماکارونى در سطح استان خراسان رضوی نمود که با استقبال دانش آموزان سراسر استان مواجه شد.

آرون در پایان افزود: این مسابقه هیجان‌انگیز با شرکت ۵۰ تیم از مشهد و شهرستان‌های استان روز پنجشنبه ٣٠ فروردین‌ماه در دو بخش پسران و دختران برگزار شد و از تیم‌های برتر در مراسم اختتامیه تقدیر به عمل آمد.

در این مسابقات تیم هنرستان صنعت و هنر ناحیه دو مشهد توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد. سازه آن‌ها با وزن 500 گرم، معادل 401 کیلوگرم را تحمل کرده و در 401/1 کیلوگرم فروپاشید.

به اشتراک بگذارید :