13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۷:۲۷:۱۹
کد مطلب:  618793
با حضور معاونت آموزش ابتدایی اداره کل:
نشست هم اندیشی مدیران مدارس کوهسرخ برگزار شد

حقیقی، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور در منطقه کوهسرخ، ضمن افتتاح نمایشگاه جابربن حیان این منطقه و بازدید از برخی مدارس در نشست هم اندیشی مدیران و مدیر آموزگاران شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از کوهسرخ این مقام مسئول در ابتدای سخنان خود به تعریف عدالت آموزشی پرداخت و گفت: عدالت آموزشی به معنی در دسترس بودن مدارس و تجهیزات نیست بلکه عدالت آموزشی به معنی تضمین آموزش با کیفیت برای همه در مکان ها و شرایط مختلف.

وی به ضرورت توانمند سازی معلمان و مدیران اشاره کرد و افزود: باید تمام تلاش خود را برای توانمند سازی خودمان و همکارانمان به کار بگیریم.

حقیقی در ادامه به راهبرد های آموزش و پرورش اشاره کرد. وی پیوند دادن دست با مغز، فرد با جامعه، یادگیری شناختی با غیر شناختی و یادگیری رسمی با غیر رسمی را از جمله این راهبردها دانست.

بیان برخی از اهداف آموزش و پرورش از دیگر موارد مطرح شده توسط معاونت  آموزش ابتدایی اداره کل بود.
وی افزود: آموختن برای دانستن، آموختن برای زیستن، آموختن برای انجام دادن و آموختن برای با دیگران زیستن از جمله مهمترین اهداف آموزش و پرورش است.

تاکید بر حضور بدون استرس و همراه با لبخند معلمان در کلاس درس از دیگر موارد مورد تاکید وی بود.

این مقام مسئول د ادامه سخنان خود بر عدم پرکردن مغز ها و تاکید بر باز کردن مغز ها تاکید کرد.

وی در سخنان خود با اشاره به سخنان اندیشمندان گفت: معلم خوب کسی است که هرچه زودتر دانش آموز خود را از خود بی نیاز کند.

حسین اعمی ریاست آموزش و پرورش کوهسرخ نیز به عنوان دیگر سخنران این جلسه ضمن ارائه گزارشی از موفقیت های آموزشی این اداره، از تلاش و همت بالای معلمان منطقه کوهسرخ نام برد.

اعمی معلمان و مدیران پرتلاش کوهسرخ را عامل اصلی موفقیت های حاصل شده دانست و افزود: با توجه به محرومیت منطقه کوهسرخ با برخی از چالش ها رو به رو هستیم و رفع این چالش ها و حرکت سریعتر به سمت اهداف عالی آموزش و پرورش از اولویت های اصلی این اداره است.

فاتحی معاونت آموزشی نیز به عنوان دیگر سخنران این مراسم توضیحاتی در خصوص جذب بالای نو آموزان پیش دبستانی، جذب بالای دانش آموزان بازمانده از تحصیل و رشد میانگین نمرات دانش آموزان ارائه کرد.

به اشتراک بگذارید :