26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ ۰۷:۲۸:۴۶
کد مطلب:  619795
به همت پژوهش سرای دانش آموزی خوارزمی 2 منطقه تبادکان برگزار شد:
اولین دوره مسابقات استانی دانش آموزی هوافضا

در ادامه برگزاری مسابقات اولین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای خراسان رضوی،به همت پژوهش سرای دانش آموزی خوارزمی 2 منطقه تبادکان(قطب هوافضای استان) و باحضور مسئولین استانی و اساتید دانشگاه ، اولین دوره مسابقات استانی دانش آموزی هوافضا در فرودگاه گلبهار برگزار شد.

زهرا مقدری مدیر پژوهش سرای خوارمی 2 منطقه تبادکان و مسئول برگزاری این دوره از مسابقات گفت: اولین دوره مسابقات استانی دانش آموزی هوافضا پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه 96 با حضور 300 شرکت کننده از 57 تیم در قالب 4 رشته در سایت پروازی گلبهار برگزار شد.

دبیر اولین دوره مسابقات استانی دانش آموزی هوافضا گفت: این دوره  در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در چهار رشته  گلایدر، هواپیمای کشی، موشک آبی و نجات تخم مرغ در محل سایت پروازی گلبهار برگزارگردید.

زهرا مقدری تصریح کرد: این دوره در یک روز اجرا و در اختتامیه این دوره از مسابقات به تیم های برتر در هر رشته در مجموع 36 نفر جوایز و لوح تقدیر اهدا شد.

ظریف رئیس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اختتامیه این دوره از مسابقات در خصوص اهمیت برگزاری این دوره از مسابقات گفت: از آنجا که فناوری هوافضا یکی از مهمترین دانش‌ها در مسیر توسعه کشور به شمار می‌رود، به منظور ترویج صنعت هوافضا و آشناسازی دانشآموزان با این دانش، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش‌آموزان علاقمند در رشته‌های تخصصی مرتبط اقدام به برگزاری این مسابقات کرده‌ایم.

ظریف  اظهار داشت : ایجاد و شکل‌دهی ارتباط نزدیک و مستقیم دانش‌آموزان با اساتید، تشویق به انجام کار گروهی میان دانش آموزان، تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم درقالب یک فعالیت پژوهشی از دیگر اهداف این برنامه است.

وی ضمن تشکر از میزبانی خوب پژوهش سرای خوارزمی 2 آموزش و پرورش منطقه تبادکان که در برگزاری هر چه بهتر نخستین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای خراسان رضوی تلاش کردند افزود:امیدواریم  با حضور مستمر دانش آموزان  این دست مسابقات در سالهای آینده در سطح بالاتر ادامه داشته باشد.

 

به اشتراک بگذارید :