26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ ۱۷:۱۸:۵۷
کد مطلب:  619878
به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه 1 مشهد انجام شد:
پایان رقابت دختران و آغاز رقابت پسران در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز

سی و ششمین دوره مشابقات قرآن ،عترت و نماز دانش آموزان خراسان رضوی امروز در بخش دختران به پایان رسید و در بخش پسران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از  ناحیه یک مشهد در آیین اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن ،عترت و نماز  دانش آموزان دختر  که با حضور جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان و ناحیه یک آموزش و پرورش مشهد برگزار شد از  ۲۵۴ دانش آموز حائز رتبه برتر تقدیر شد.

در این دوره از مسابقات که در رشته قرائت ، ترتیل ، حفظ عمومی ، 5 جزء ، 10 جزء ، 20 جزء ، حفظ کل ، صحیفه سجادیه ، نهج البلاغه ، مفاهیم ، احکام و انشای نماز برگزار شد ، نفرات برگزیده جواز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.

علی مهدوی خواه رئیس اداره قرآن اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در اختتامیه مسابقات قران دختران گفت : در این دوره از مسابقات قریب به ۶۰۰دانش آموز دختر به عنوان شرکت کننده در مرحله استانی حضور داشتند که ۲۵۴نفر از آنها حائز رتبه‌های ممتاز و عالی شدند.

وی اظهار داشت : امسال بنا بر این است که به جای 3 نفر ، از ۵نفر در هر رشته تقدیر شود و علاوه بر آن رتبه بندی ها به صورت کیفی انجام خواهد شد تا انشاءلله بتوانیم با این رتبه بندی به اهداف اصلی مسابقات قرآن و عترت که نهادینه کردن آموزش های قرآنی در زندگی دانش آموزان است نزدیکتر شویم.

مهدوی خواه با بیان اینکه حضور دانش آموزان در مسابقات ارزشمند است افزود : مرحله آموزشگاهی مهمترین مرحله مسابقات محسوب می شود  و امسال ۶۰ هزارنفر رتبه اول درسطح آموزشگاه داشتیم که از طرف اداره کل برای همه آنها تقدیر نامه صادر شده است و مضافا از نفرات برتر بصورت وییه تقدیر شده است.

وی خاطر نشان کرد : در روز ۲۴اردیبهشت سال جاری دانش آموزانی که حائز رتبه ممتاز شدند ، در مرحله فینال این مسابقات شرکت خواهند کرد.

 

همزمان با این مراسم آیین افتتاحیه سی و ششمین دور این مسابقات در بخش پسران آغاز شد.

سیدرضا خاتم پور مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 مشهد در این آیین با ابراز خرسندی از افتخار میزبانی برای ناحیه یک گفت : میهمانانی در این مراسم حضور دارند و در مسابقات شرکت می کنند که خداوند به آنان عنایت داشته و در اوان جوانی و نوجوانی پا به عرصه این مسابقات گذاشته اند.

رییس ستاد اجرایی سی و ششمین دوره مسابقات قران ، عترت و نماز دانش آموزان خراسان رضوی اظهار داشت: اشخاص و افراد بسیاری برای این مسابقات تمهید مقدمات کردند و در واقع این اقدامی برای قران و عترت بوده که قطعا اجر آن نزد پروردگار محفوظ خواهد بود.

وی به کتاب مقدس قران اشاره نمود و گفت : جایگاه کتاب وحی ، جایگاهی وسیع است و جسمی که در آن قران نباشد ، همانند جسمی بی جان است و اگر کلام خدا را پرورش دهیم و آن را قرائت کنیم ، بی شک در برابر آتش ایمن می گرداند.

خاتم پور بیان کرد : جامعه ما بر اساس آموزهای قرانی است و امیدواریم این منویات زمینه ساز ظهور حجت و امام ولی عصر قرار بگیرد.

به اشتراک بگذارید :