26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۰۴:۲۳:۵۳
کد مطلب:  622564
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی :
بانوان عشایر خراسان رضوی در قالب کلاس‌های سوادآموزی ساماندهی می‌شوند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست خبری گفت: بانوان عشایر خراسان رضوی در قالب کلاس‌های سوادآموزی ساماندهی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی مصطفی اسدی عصر امروز در نشست خبری که در دبیرستان خلیج فارس آموزش و پرورش ناحیه 3 مشهد برگزار شد  اظهار داشت: محوری ترین و اصلی‌ترین برنامه این اداره کل در تمامی ادوار بحث سواد آموزی افراد بی‌سواد بوده و است.

وی افزود: امروز بالغ بر 80 درصد از ظرفیت‌های موجود در استان جذب شده و همچنین در دوره تعلیم و تحکیم با 100 درصد جذب سوادآموز در سطح استان روبرو بودیم که این درصد سبب افتخار آموزش و پرورش خراسان رضوی است.آموزش برای همه طرحی مهم در استان است که در آن برای هر فرد 10 سال سن به بالا که نیاز به تحصیل دارد ارائه خدمت می‌شود.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به بحث آموزش اتباع خارجی در استان نیز بیان کرد: آموزش اتباع خارجی در طرح عدالت اجتماعی یکی دیگر از اهداف و برنامه‌های آموزش و پرورش این استان را به خود اختصاص می‌دهد که در این طرح تاکنون بالغ بر 2هزار و 500 نفر از اتباع خارجی آموزش داده شدند و همچنین 400 نفر در قالب طرح زندگی دوباره در حال آموزش دادن به آنان هستیم، همچنین تاکنون و در مجموع قریب به 3 هزار و 200 نفر در این طرح آموزش و تعلیم داده شده‌اند.

وی افزود: طرح آموزش بانوان عشایر یکی دیگر از اهداف مهم ما است که در این طرح 400 بانوی عشایرمان قرار است در قالب کلاس‌های سواد‌آموزیمان ساماندهی شوند.

اسدی تاکید کرد: در زمینه عدالت جنسیتی در سیستم آموزشی، آموزش و توانمندسازی بانوان جزء مهمترین برنامه‌های ما بوده و است که در این طرح 78 مرکز آموزش یادگیری محلی برای این افراد در نظر گرفته شده که تنها دو مرکز از این تعداد در زندان وکیل آباد مشهد واقع شده است.

وی افزود: 5 هزار و 600 نفر از بانوان‌مان در مراکز یادگیری محلی تحت آموزش‌هایی نظیر قرآن و نماز، حقوق شهروندی، امداد و نجات و دیگر آموزش های مهارت زندگی قرار گرفته و می‌گیرند.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امروز اختلاف جنسیتی در بحث آموزش به 6 درصد کاهش پیدا کرده و امیدواریم این درصد برای سال آینده به کمتر از 5 درصد و تعداد مراکز یادگیری محلی نیز به 100 عدد برسد. امروز در گروه هدف 10 تا 49 سال، قریب به 96 درصد زن و مرد باسواد در استان وجود دارند.

به اشتراک بگذارید :