26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ ۱۸:۴۳:۵۳
کد مطلب:  623548
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت استادمطهری در فریمان:
شهید مطهری شخصیت و جامعیت کم نظیری داشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرحوم استاد شهید مطهری هم در شخصیت و هم در اندیشه جامعیت مقبولی داشت که در ایران کم نظیر بود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی سیدعباس صالحی، چهارشنبه در آیین بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شهادت علامه مطهری در فریمان افزود: ایشان از نظر شخصیتی فردی باهوش و در عین حال با پشتکار بود. 
وی ادامه داد: بسیاری از افراد باهوش زمین گیر هوش خود شده و دست از تلاش و پشتکار برمی دارند اما نگاه به تقویم کار روزانه شهید مطهری نشان می دهد که ایشان خیلی پرکار و خاص بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از دیگر ویژگی های شهید مطهری ترکیب کثرت و دقت در آثار گفتاری و نوشتاری ایشان بود که معمولا در افراد کمتر حاصل می شود، یعنی برخی پر می گویند و زیاد می نویسند اما دقیق نیستند و آنهایی که دقیق می نویسند، آثار کمی دارند اما شهید مطهری اینگونه نبود. 
صالحی افزود: ترکیب علم و ایمان ویژگی دیگر شخصیتی شهید مطهری است، به این معنا که ذهن و روح ایشان به طور متوازن فعال شده بود. 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ترکیب حوزه و دانشگاه نیز بعد دیگر شخصیتی وجودی ایشان بود، به نحوی که این استاد شهید توانسته بود میراث دو نهاد علمی حوزه و دانشگاه را با هم جمع کند و یکی را به پای دیگری ذبح ننماید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به رشد مطلوب شهرستان فریمان در 2 حوزه کشاورزی و صنعت افزود: فریمان شهری میراثی و تاریخی است و این سرمایه نهفته تاریخی را می توان بازپرورید. 
صالحی اضافه کرد: به طور مثال در رباط 'سنگ بست' سابقه ای می بینیم که در کل ایران کم نظیر است یا آبگرم 'شاهان' گرماب، می تواند فرصتهای مهمی را برای شهرستان فریمان در حوزه خدماتی و گردشگری طبیعی ایجاد کند.
او فرهنگ، ایمان و دیانت را ویژگی مهم مردمان فریمان دانست و افزود: دیانت در این خطه موج می زند و وقتی رضاخان فضای محدودی را برای روحانیت ایجاد کرد منطقه فریمان به پناهگاهی برای روحانیت تبدیل شد و شیخ مجتبی قزوینی به روستای قلندر آمد و شیخ هاشم قزوینی هم در منطقه فریمان سکونت گزید. 
وی تاکید کرد: این افراد مجتهدانی برجسته بودند که رشته های دیانت را در بین مردم این منطقه محکم کردند. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح چهارشنبه در بدو ورود به فریمان با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام رفیع شهیدان ادای احترام کرد و سپس از منزل موزه استاد شهید مرتضی مطهری و نمایشگاه روز فرهنگی این شهرستان دیدن کرد.

به اشتراک بگذارید :