26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ ۱۲:۲۰:۵۹
کد مطلب:  625224
همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام معلم انجام شد:
آیین نواختن زنگ سپاس معلم در مدارس شهرستان بجستان

زنگ سپاس معلم همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، پرورش در مدارس شهرستان بجستان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان رضوی به نقل از شهرستان بجستان، به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم، زنگ سپاس معلم در تمام مدارس شهرستان بجستان نواخته شد.

این مراسم به صورت نمادین دردبستان شهید رئیس زاده بجستان با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای آموزش و پرورش و والدین در جمع معلمان و دانش آموزان برگزار گردید.

حسین ابراهیمی فرماندارشهرستان بجستان در این مراسم با تبریک اعیادشعبانیه و دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت معلم شهید استاد مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم، به نقش معلم در تعالی دانش‌آموزان اشاره  کرد و اظهار داشت: تربیت انسان که به عنوان اشرف مخلوقات نظام هستی است بر شان و منزلت حرفه معلمی افزوده است.

وی افزود:تجلیل از مقام والای معلمان نباید تنها به هفته معلم محدود شود بلکه در طول سال تحصیلی باید مداوم و مستمر باشد.
حسن عزیزی مدیرآموزش وپرورش جایگاه و منزلت معلمان را ویژه و از آنها به عنوان سرمایه های گران بهای جامعه و گوهرهای نایاب تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت: باید در هر شرایط با ارج نهادن به داشتن چنین سرمایه هایی از تجربه های آنان به بهترین شکل ممکن برای ساختن نسل های نو بهره مند شد.

 وی با تاکید بر الگوگیری معلمان از شهدا، شهید مطهری را در ابعاد مختلف الگویی مناسب برای معلمان دانست و با بیان اینکه پایه و اساس تربیت در یک جامعه از آموزش و پرورش شکل می‌گیرد، گفت:  معلمان در این زمینه نقشی اساسی ایفا می‌کنند و با تربیت نسل جدید، نقش ویژه‌ای در رشد و پرورش جوانان نسل کشور به عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :