26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ ۱۸:۱۱:۴۶
کد مطلب:  629521
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی :
قطار سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی ،هنری دانش آموزان استان به ایستگاه پایانی رسید

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان گفت:هنر یکی از موثر ترین عوامل در ارتقا و انتفال فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان گفت:هنر در ارتقا و انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی ما بسیار موثر است و چه بسا بسیاری از این مفاهیم از طریق یک غزل،فیلم دستخط،دلنوشته،و به طور کلی یک اثر هنری بهتر قابل انتقال است.

وی افزود :کشور ما از دیر باز در فرهنگ و هنر سر آمد است و در این میان خراسان از خواستگاهی استوار و محکم برخوردار است و گل سر سبد آن شاهنامه فردوسی است.

فرهاد قاسم پور رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم عنوان کرد:  سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان با حضور ده هزار دانش آموز برگزیده و هنرمند برگزار گردیدو چون مسابقات به صورت حضوری می باشد وحدود 10 هزار نفرشرکت کننده دارد به این دلیل میتوان گفت یزرگترین رویداد فرهنگی هنری دانش آموزان در سطح کشور در خراسان رضوی برگزار میشود وشاید منحصر به فرد ترین نوع برگزاری مسابقات فرهنگی هنری کشورمسابقات فرهنگی هنری استان خراسان رضوی می باشد.

وی ادامه داد: در مرحله آموزشگاهی این مسابقات نزدیک به یک میلیون نفر رشته شرکت کرده اند و در مرحله ادارات نیز حدود 300 هزار نفر رشته که برگزیدگان مرحله آموزشگاهی بوده اند که به رقابت پرداخته اند و حدود ده هزار دانش آموز هنرمند که برگزیدگان ادارات هستند در مرحله استانی به رقابت پرداخته اند که نفرات برگزیده امروز تقدیر شدند.

به اشتراک بگذارید :