26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ ۰۵:۳۳:۲۹
کد مطلب:  630646
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
مدارس شاهد، مدارسی تمام ساحتی هستند

همایش یک روزه تبیین سیاست های اداره امور شاهد و ایثارگران و بررسی روند فعالیت های این اداره در طول سال تحصیلی با حضور مدیران مدارس شاهد سراسر استان خراسان رضوی در روز 22 اردیبهشت در محل تالار سیمرغ اردوگاه شهید رجایی باغرود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از شهرستان نیشابور، قاسمعلی خدابنده در این همایش، این نشست را نوعی ایجاد ارتباط قلبی و تبادل تجربیات دانست و گفت: فعالیت در دستگاه تعلیم و تربیت و به ویژه خدمتگزاری به خانواده شهدا و ایثارگران نوعی عبادت است که نصیب مدیران مدارس شاهد شده است.
وی افزود: ما تربیت شده شیوه های سنتی هستیم و در شیوه سنتی، همواره ضمیر ناخودآگاه ما در مقابل تغییر مقاومت می کند و اگر بخواهیم با زندگی مدرن همراه باشیم باید به این تغییر توجه کنیم و در این بین یک دوگانگی بین ضمیر ناخودآگاه و خواسته ظاهری ما به وجود می آید که همه این مشکلات فقط به دست معلم حل می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به موضوع جامعه کلنگی و جامعه کوتاه، خاطر نشان کرد: برای توسعه پایدار باید جذب و انباشت از سرمایه پایدار صورت پذیرد تا به توسعه ختم شود، در جامعه کوتاه و کلنگی جذب سرمایه انجام شده ولی نگهداشت صورت نمی گیرد و در واقع منابع انسانی باید به سرمایه انسانی منتهی شود، در واقع ما منابع انسانی فراوان داریم ولی سرمایه انسانی را نداریم و تبدیل منابع به سرمایه، فرایندی است که باید در سیستم اتفاق بیفتد و به دلیل تمرکز بیش از حد این اتفاق به خوبی رخ نمی دهد.
این مقام مسئول گفت: یکی از معضلات موجود در مدارس نگه نداشتن انباشت تجربیات است و اگر مدیری در آموزشگاهی جابجا می شود تجربیات آن مدیر هم با او از بین می رود و باید توجه داشته باشیم که در آموزش و پرورش با استفاده از تربیت تمام ساحتی و استفاده از انباشت تجربیات می توانیم رشد چشمگیری داشته باشیم.
خدابنده در پایان خاطر نشان کرد: امروز مدارس شاهد، مدارسی تمام ساحتی هستند و مدیران،  دبیران و دانش آموزان مدارس شاهد ما گزینشی و انتخابی بوده و در رشته ها و بخش های مختلف، رشد چشمگیری داشته اند.
به اشتراک بگذارید :