22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۰۶:۰۵:۳۸
کد مطلب:  637004
مدیرآموزش وپرورش آشتیان:
هدایت تحصیلی دانش آموزان یکی از مهم ترین وظایف آموزش و پرورش است

جلسه توجیهی هدایت تحصیلی ویژه اولیا دانش آموزان پایه نهم تحصیلی با حضور الحسینی رئیس اداره مشاوره اداره کل ، ابوالحسنی رئیس اداره متوسطه اول، ویسی کارشناس مسئول کاردانش و حسینی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش آشتیان در کانون فرهنگی تربیتی معصومیه شهرستان آشتیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان آشتیان، به منظور آشنایی والدین با فرایند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی و انتخاب مدرسه در سال تحصیلی آینده، جلسه ای با حضور والدین دانش آموزان پایه نهم برگزار شد.

در این جلسه الحسینی رئیس اداره مشاوره اداره کل ، ابوالحسنی رئیس اداره متوسطه اول و ویسی کارشناس مسئول کاردانش به ارائه توضیحات و بحث و تبادل نظر با والدین پرداختند.

عبدالله آقانوری مدیر آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین رسالت های آموزش و پرورش را هدایت تحصیلی دانش آموزان دانست و گفت:  هدایت تحصیلی کمک به دانش آموزان در رشد خودآگاهی، کشف استعدادها و طرح ریزی تحصیلی و شغلی برای ورود به دنیای بزرگسالی است

 وی افزود: اهمیت این موضوع به حدی است که بی توجهی به آن می تواند خسارات جبران ناپذیری در آماده سازی نیروی انسانی به همراه داشته باشد.

آقانوری اظهار داشت: تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر کسب شایستگی ها و مهارت های لازم برای هر دانش آموز به منظور انتخاب رشته و زمینه تحصیلی مناسب نیز موید این نگاه فرایندی به مقوله ی هدایت تحصیلی دانش آموزان است.

وی تصریح کرد: اعتقاد بر این است که نتیجه ی فرایند هدایت تحصیلی باید به طراحی مسیر زندگی دانش آموزان با انتخابی آگاهانه و آزادانه منجر شود و همچنین شناسایی و شناساندن شخصیت، استعدادها، توانایی ها، علاقه ها و تفاوت های فردی هر دانش آموز و پرهیز از هر گونه اجبار، وظیفه مهم همه ی عوامل درون و بیرون مدرسه ای در این زمینه است.

الحسینی رئیس اداره مشاوره  اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این جلسه، پیرامون فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت: عوامل و امتیازهای موثر در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی و ضرورت توجه به توزیع متعادل دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: طراحی مسیر زندگی یک جریان سیستمی، یکپارچه و فرایندی است که به دانش آموزان کمک می کند تا دانش، نگرش و مهارت لازم برای طراحی مسیر زندگی تحصیلی و شغلی خود را در دنیای بزرگسالی بدست آورند.

به اشتراک بگذارید :