22 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ ۰۹:۳۱:۲۴
کد مطلب:  637869
اولین جلسه ستاد کارآموزی و کارورزی شهرستان دلیجان برگزار شد

اولین جلسه ستاد کارورزی و کارآموزی شهرستان دلیجان به منظور سازماندهی بهینه دانش آموزان شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش جهت کسب مهارت های لازم در زمینه رشته تحصیلی با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دلیجان ، جلسه ستاد کارآموزی کارورزی شهرستان دلیجان برگزار شد .

حجت اله فدایی، مدیر آموزش و پرورش دلیجان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مدیران هنرستان های  فنی و کاردانش در سال گذشته ، درس کار آموزی و کارورزی را یکی از مهمترین دستاوردهای علمی و عملی دانش آموزان هنرستان های کار دانش و فنی و حرفه ای دانست و گفت: هدف آموزش و پرورش از تشکیل هنرستانها و رشته های مهارتی تامین نیروی کار ماهر می باشد که با توجه به بحث کارورزی و اهتمام ویژه در این خصوص هدف مورد نظر محقق خواهد شد.

وی افزود : اگر از این فعالیت ها در مدارس به خوبی حمایت شود و برنامه ریزی های لازم و اساسی طرح ریزی شود زمینه بسیاری از مشکلات شغلی و کار و فعالیت هنرآموزان بعد از فراغت از تحصیل مهیا خواهد شد.

علی رفیعی، کارشناس فنی حرفه ای و کاردانش و دبیر ستاد این مدیریت نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای کارآموزی کارورزی سال گذشته هنرستانها گفت : یکی از مهمترین مواردی که باید از طریق فرمانداری محترم رفع شود ، همکاری ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی جهت پذیرش هنرآموزان و هنرجویان هنرستانها می باشد .

وی افزود : تعداد 7 رشته در هنرستانهای پسرانه با آمار 121 نفر و دخترانه 5 رشته با آمار 75 نفر در تابستان امسال در مکان هایی که تعیین خواهد شد دوره مر بوطه را سپری خواهند کرد، یکی از مشکلات این دوره رشته های گرافیک و نقشه کشی معماری هنرستان فدک میباشد که مکان های گذراندن دوره دانش آموزان در سطح شهرستان بسیار کم می باشد. ضمنا مقرر شد جلسه دوم در روز شنبه مورخ 5/3/97 با حضور مدیران هنرستان ها در این مدیریت برگزار گردد .

 

به اشتراک بگذارید :