29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ۰۶:۲۶:۰۵
کد مطلب:  639062
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی:
مشارکت افزون بر یکصد هزار دانش آموزان استان در چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، در پایان سال تحصیلی 97-96 از مشارکت افزون بر یکصد هزار دانش آموز استان در چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، « مهدی دمنه » با اشاره به برگزاری اختتامیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس استان مرکزی در اردیبهشت ماه سال جاری گفت: در چهارمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، دانش آموزان استان بر اساس ظرفیت های منطقه ای مدارس در 12 رشته ورزشی از جمله فوتسال، والیبال، شطرنج، تنیس روی میز، بازی های بومی و محلی، کوهپیمایی و طناب کشی در این المپیاد با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: در سال تحصیلی 97-1396 افزون بر یکصد هزار دانش آموزان در المپیاد ورزشی درون مدرسه در سطح مدارس استان مشارکت داشتند و این در حالی است که بنا بر تفاهم نامه ی منعقد شده با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، استان مرکزی مکلف به برنامه ریزی جهت حضور 72  هزار دانش آموز استان مرکزی در این المپیاد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: در چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ، 350 واحد آموزشی در استان مرکزی مجری اجرای این طرح بودند.

دمنه افزود: سال گذشته طرح المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با مشارکت، 69 هزار دانش آموز، در 320 آموزشگاه استان برگزار شد.

دمنه با اشاره به اینکه تمام مراحل اجرایی این المپیاد از ابتدا تا انتها برعهده دانش آموزان بود گفت:   برگزاری این المپیاد، بهترین فرصت برای مشارکت دانش آموزان و تمرین تقویت اعتماد به نفس در آنان است .

لازم به ذکر است چهارمین  دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای به صورت همزمان در سراسر کشور از ابتدای آبان ماه سال 1396 آغاز و تا پایان اردیبهشت امسال در مدارس سراسراستان ادامه داشت .

 

به اشتراک بگذارید :