23 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ۰۸:۲۴:۳۵
کد مطلب:  639265
مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالروز فتح خرمشهر در آشتیان برگزار شد

همزمان با سوم خرداد، مراسم گرامیداشت سی وششمین سالروز آزاد سازی خرمشهر، روز مقاومت و ایثار با همت ناحیه مقاومت بسیج و آموزش و پرورش شهرستان آشتیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان آشتیان، پیش از ظهر امروز مراسم گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و ایثار با حضور سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، سرهنگ نباتی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان، آقانوری مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین، فرهنگیان و خانواده های معزز شهدا در کانون فرهنگی تربیتی معصومیه برگزار شد.

سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، در این مراسم معنوی بیان کرد: روز سوم خرداد 1361 یکی از بارزترین جلوه‌های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد که در این روز شهر مقاوم خیز خرمشهر که پس از 35 روز پایداری و مقاومت در 4 آبان 1359 به اشغال دشمن در آمده بود، بار دیگر توسط رزمندگان اسلام فتح شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع و پل تخریب شده خرمشهر به اهتزاز درآمد.

وی در ادامه، با بیان اینکه سوم خرداد ماه یادآور حماسه‌ای ماندگار در تاریخ ایران است، اظهار داشت: سالروز فتح خرمشهر نشان دهنده حضوری پر افتخار از انسان‌هایی است که توانستند با نثار جان خود و توکل به خدا و با اتحاد و انسجام، حماسه‌ای جاوید در اوارق زرین تاریخ کشور به ثبت برسانند.

 در پایان فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد:  همه وظیفه داریم نسل جدید را با رشادت ها، فداکاری ها و ایثارگری های جوانان و رزمندگان آشنا کرده و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه و محیط های آموزشی حفظ و احیا کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :