29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ ۰۳:۵۴:۰۵
کد مطلب:  642306
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
رشد و شکوفایی دانش آموزان شاهد و ایثارگر از اولویت های اصلی مدارس شاهد است

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در جلسه ستاد شاهد مدارس استان گفت: رشد و شکوفایی دانش آموزان شاهد و ایثارگر از اولویت های اصلی مدارس شاهد است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، سومین جلسه ستاد شاهد مدارس استان مرکزی، با هدف شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد در سال تحصیلی 98-1397  با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان مرکزی، بنیاد شهد و امور ایثارگران، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاونان آموزش متوسطه و پرورشی و سایر اعضای ستاد برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در این جلسه گفت: ایجاد فضای شاد و جذاب در دوره ابتدایی، شناسایی و هدایت استعدادهای دانش آموزان شاهد در دوره متوسطه اول و ایجاد آمادگی ها و مهارت های زندگی در دانش آموزان دوره متوسطه دوم برای ورود به جامعه از جمله برنامه های آموزش و پرورش در مدارس شاهد است.

فولادوند افزود: تعلیم و تربیت وظیفه ذاتی نهاد آموزش و پرورش است اما در مدارس شاهد با توجه به  لزوم ترویج فرهنگ ایثار  این موضوع به صورت ویژه دنبال می شود.

وی اظهار داشت: مطابق با اهداف تعریف شده در این مدارس درصدد هستیم تا سطح کمی و کیفی آموزش را در مدارس شاهد استان ارتقا دهیم.

در این جلسه همچنین مدیرکل بنیاد با قدردانی از عملکرد مناسب مدارس شاهد گفت: باید در خصوص رشد معنوی و افزایش بصیرت دانش آموزان بویژه دانش آموزان شاهد و ایثارگر بیش از گذشته تلاش کنیم.

محمد صادق دوخائی تصریح کرد: کیفیت بخشی فعالیت‌های مدارس شاهد یک رکن در پاسداشت جامعه ایثارگران است .

وی افزود: اگر عزیزان شاهد و ایثارگر در ابعاد معنوی و انجام تکالیف مذهبی رو به تعالی باشند قطعا از خطرات پرفراز و نشیب عرصه های فکری و مجازی مصون خواهند بود و در این راستا نقش آموزش خانواده و برگزاری جلسات توجیهی والدین برای همسویی با برنامه های تعلیم و تربیت مدارس ضروری است.


گفتنی است کمک سرانه مدارس شاهد بنابر تصمیم و نظر تمامی اعضای ستاد شاهد، همان نرخ سال قبل مصوب گردید و هیچ تغییری در افزایش کمک سرانه صورت نگرفت

.

 

به اشتراک بگذارید :