23 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ ۰۵:۴۳:۵۱
کد مطلب:  643066
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش محلات:
فرصت اوقات فراغت در تابستان مغتنم شمرده شود

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان محلات با موضوع اوقات فراغت دانش‌آموزان در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان محلات حسن قمری فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش در جلسه شورا با اشاره به موضوع اوقات فراغت دانش‌آموزان گفت: می بایست برای برنامه ریزی بهتر برای جامعه هدف، از نمایندگان آنان نیز نظرسنجی شود، نظرات اولیا اخذ شود و سپس برنامه ریزی ها صورت پذیرد.

وی افزود: فرصت اوقات فراغت در تابستان مغتنم شمرده شود و آموزش مهارت های زندگی، علم روز، حضور در اجتماع و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به دانش‌آموزان ارائه شود و روال سال تحصیلی در تابستان تکرار نشود.

قمری افزود: باید ارزیابی های دوره ای از برنامه های تابستانی انجام شود و کلاس های اوقات فراغت از لحاظ کمی و کیفی نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

ایمنی در برگزاری اردوهای دانش‌آموزی از دیگر تأکیدات رئیس شورای آموزش و پرورش بود.

 وی با اشاره به خاطرات به یاد ماندنی اردوهای دانش‌آموزی خاطر نشان شد: نباید نادیده گرفتن ایمنی در این اردوها باعث شود که تمام برنامه های خوب اجرا شده تحت تأثیر قرار گیرد.

 فرماندار محلات با تقدیر از مدیر آموزش و پرورش در پیگیری روند تسریع در امر پروژه های نیمه تمام، بر لزوم رفع مشکلات تأمین فضاهای آموزشی تأکید کرد.

حجت الاسلام ربانی امام جمعه محلات نیز در سخنانی با اشاره به تجربیات سال های گذشته در برگزاری کلاس های اوقات فراغت، پیشگیری از موازی کاری دستگاه های متولی را در بهبود روند کمی و کیفی برنامه ها را امری ضروری برشمرد و برای تحقق این موضوع پیشنهاد احداث اردوگاه های فرهنگی تربیتی در سطح شهر را ارائه کرد.

امام جمعه محلات ارزیابی از خروجی اوقات فراغت و همچنین برگزاری اردوهای دانش‌آموزی و ارائه آموزش های لازم در این اردوها را خواستار شد.

همچنین، حسن شمس مدیر آموزش و پرورش و قائم مقام شورای آموزش و پرورش در ابتدای این جلسه گزارشی از روند پروژه های در حال احداث شهرستان ارائه کرد.

وی ضمن ارائه آماری از برگزاری کلاس های اوقات فراغت در سال گذشته، برنامه های پیش بینی شده برای تابستان پیش رو را اعلام کرد و افزود: آموزش و پرورش با استفاده از فضاهای متنوع ورزشی، فرهنگی، آموزشی و هنری دارالقرآن امام خمینی(ره)، مجتمع ورزشی 13 آبان، مجتمع ورزشی شهدای دانش‌آموز نیم‌ور، پژوهشسرای دانش‌آموزی، کانون های فرهنگی تربیتی فاطمه الزهرا(س) و شهید چمران، پایگاه کنکور سراسری و در نقاطی از شهر با استفاده از فضای آموزشی مدارس برنامه ریزی جامعی برای اوقات فراغت انجام داده است.

 

به اشتراک بگذارید :