18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  651832
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
برگزاری 320 هزار و 130 نفر ساعت آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ویژه معلمان و والدین دانش آموزان استان کرمان

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان، در مراسم صبحگاه مشترک اداری که در آستانه هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر و با موضوع پیشگیری از اعتیاد برگزار شد، گفت: 320 هزار و 130 نفر ساعت آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ویژه معلمان و والدین دانش آموزان استان برگزار شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، ماشاالله کاربخش در این مراسم، گفت: یکی از چالش های امروزی جامعه، پایین آمدن سن مصرف مواد مخدر و زنانه شدن اعتیاد است که باید به این دو امر و مبارزه علمی و عملی با آن توجه شود.

وی با اشاره به نقش مدرسه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد، افزود: رفتارهای پرخطر و به ویژه ترویج مصرف مشروبات الکی در کنار مصرف مواد مخدر تهدیدی جدی برای نوجوانان کشور است.

کاربخش با تاکید بر این نکته که باید در استان کرمان در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تلاش بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: استان کرمان در ردیف استان های پرخطر در مصرف مواد مخدر است که آموزش و پرورش می تواند در فرهنگ سازی، آموزش و نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با آسیب های اجتماعی نقش موثری داشته باشد.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان گفت: در راستای تفاهم نامه ابلاغی وزارت متبوع، برنامه های مدارس عاری از خطر ویژه دوره متوسطه دوم، مهارت های مقابله با رفتارهای پر خطر ویژه دوره متوسطه اول، مهارت های مراقبت از خود ویژه مدارس ابتدایی و مدارس مراقب ویژه همه دوره های تحصیلی در 45 درصد مدارس استان اجرا شده است.

کاربخش همچنین به برنامه توانمندسازی والدین، کارکنان و دانش آموزان با موضوع مهارت های زندگی به تعداد 30964 نفر ویژه شهر کرمان اشاره کرد و افزود: نمایشگاه سیار پیشگیری از آسیب های اجتماعی در 100 درصد مدارس متوسطه استان برگزار شده، ضمن این که 5211 بسته فرهنگی- آموزشی نیز در مدارس توزیع شده است.

وی با اشاره به طرح های ابتکاری و خلاقانه اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی گفت: 100 هزار جلد کتاب " چه کنیم فرزندانمان به سیگار و قلیان آلوده نشوند؟" در مدارس استان توزیع شده است و تعداد 20 هزار جلد هم آماده توزیع بین والدین دانش آموزان پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی جدید است.

کاربخش در پایان همچنین خاطر نشان کرد: توزیع کتاب داستانی مصور " ماجراهای روشنا "  ویژه دانش آموزان دوره اول ابتدایی، مجموعه صوتی آموزشی - نمایشی ویژه 6 پایه اول ابتدایی و طرح جمعیت همیاران پیشگیری با تکیه بر آموزش فرد به فرد برای همسالان، ویژه دوره متوسطه از دیگر برنامه های این اداره است.

لازم به ذکر است در این مراسم، نوذر نخعی متخصص پزشکی اجتماعی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به طرح مباحث پیشگیری از اعتیاد پرداخت و در پایان از وی به واسطه همکاری های صمیمانه و خالصانه اش با مجموعه آموزش و پرورش تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :