18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ۰۷:۰۵:۰۰
کد مطلب:  652125
با حضور جمعی از مردم و مسئولان محلی
کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه روستای میاندران شهرستان رودبار جنوب به زمین زده شد

با حضور جمعی از مردم و مسئولان محلی، کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه روستای میاندران شهرستان رودبار جنوب برای تحصیل 160 دانش آموز دختر در دوره متوسطه اول و دوم به زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب، امام جمعه زهکلوت در این آیین با بیان این که مدرسه سازی صدقه جاریه و ذخیره اخروی است، افزود: کارهای نیک خیران مدرسه ساز تا قیامت ماندگار بوده و به عنوان ذخیره آخرت برای آنها منظور می شود.

حجت الاسلام بامری در ادامه خاطر نشان کرد: کار ارزشمند خیران مدرسه ساز در ذهن همه مردم به ویژه دانش آموزانی که در مدارس خیرساز تحصیل می کنند حک شده و تا همیشه ماندگار است.

امام جمعه زهکلوت همچنین بیان کرد: رسیدن به مقام نیکی که بالاترین مقام است تنها از راه انفاق مالی میسر می شود و خیران مدرسه ساز زمینه ساز و بستر سازان علم و دانش در جامعه هستند.

در ادامه این مراسم مدیر آموزش و پرورش شهرستان رودبار جنوب به اهمیت کار خیران مدرسه ساز پرداخت و با بیان این که در فرهنگ ایران اسلامی انجام دادن کار خیر به عنوان یک ارزش تلقی می شود، اظهار داشت: خدمت به فرزندان این مرز و بوم از برترین عبادت ها و ذخیره ارزشمندی برای آخرت است و از مشارکت خیران در رفع مشکلات کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان باید تجلیل و قدردانی کرد.

غلام عباس محمد شیرازی در ادامه بیان داشت: در سایه توجه ویژه دولت تدبیر و امید و مهرورزی خیران، شاهد توسعه فضاهای آموزشی در جای جای این سرزمین هستیم که قطعا این عمل نیک باقیات و صالحاتی برای نوع دوستان خیر، در جهاد مدرسه سازی است.

بر پایه این گزارش مدرسه 6 کلاسه صدریه روستا میاندران با هزینه و اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 10هزار مترمربع با زیر بنای 300 متر مربع احداث خواهد شد.

گفتنی است این خیر مدرسه ساز از افتتاح و بهره برداری مدرسه صدریه در مهر امسال برای 160 دانش آموز دختر متوسطه اول و دوم خبر داد.

 

به اشتراک بگذارید :