18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ۰۷:۳۱:۰۰
کد مطلب:  652748
سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان خبرداد:
شناسایی و جذب 1675 دانش آموز بازمانده و تارک تحصیل در سال تحصیلی 97-96 در استان کرمان

سرپرست آموزش و پرورش استان در "همایش تدبیر" که با حضور معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی و تعدادی از مدیران مدارس ابتدایی استان در منطقه ماهان برگزار شد، گفت: 1675 دانش آموز بازمانده و تارک تحصیل در سال تحصیلی 97-96 در استان کرمان شناسایی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمید رضا دعاگویی با اشاره به این که تغییرات ساختاری و محتوایی در دوره های ابتدایی و متوسطه ما را با چالش هایی مواجه کرده است، گفت: این تغییرات هم نیروی انسانی را تحت تاثیر قرار داده و هم فضا را.

وی افزود: استقرار پایه دوازدهم، انتقال معلمان از آموزش متوسطه به ابتدایی، عدم توانمندسازی کامل معلمان و عدم کافی بودن دوره های آموزشی کتاب های تازه تالیف، از دیگر چالش های آموزش و پرورش است.

دعاگویی با ارائه توضیحاتی در مورد برنامه تدبیر گفت: طرح یا برنامه ای که در حوزه ستادی اجرا می شود شاید همه زوایا و کاستی هایش دیده نشود اما طرح یا برنامه ای که در سطح وزارت انجام می شود از همه نظر آسیب شناسی می شود.

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: یکی از 6 سیاست عمده وزارت آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزشگاهی است و در مدرسه به عنوان کانون تربیت همه عوامل آن بایستی نقش آفرینی کنند.

دعاگویی با اشاره به 2300 آموزگار ابتدایی استان، خاطر نشان کرد: اعتماد به شایستگی های معلمان همیشه می تواند کارساز باشد، انتخاب نیروی انسانی کارآمد و شایسته ما را از شعارزدگی خارج می کند و مدارس را به اهداف متعالی خود می رساند.

وی گفت: شورای راهبردی سواد آموزی با مشارکت دستگاه های دیگر در حال مبارزه جدی با بی سوادی است.

دعاگویی فقر، آسیب های اجتماعی و اختلالات یادگیری را از مهمترین عوامل بی سوادی دانست و تاکید کرد: تا زمانی که معلم به عنوان بدنه آموزش و پرورش با درک اهداف سند تحول بنیادین و درک ماموریت کتاب های درسی با آموزش و پرورش هم سو نشود، تحقق اهداف آموزش و پرورش دشوار است.

وی مدیران را به برنامه ریزی اصولی و منطقی بر اساس واقعیت های موجود و نه بر اساس ایده آل ها، فراخواند و گفت: ارتقای مدیریت آموزشگاهی با درایت، هوشمندی و همدلی همه معلمان محقق خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :