18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ ۲۰:۱۳:۰۰
کد مطلب:  653900
سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان:
خیران مدرسه ساز، بستر سازان علم و دانش در جامعه هستند

سرپرست آموزش و پرورش استان کرمان در بیستمین همایش خیران مدرسه ساز استان کرمان با اشاره به اینکه رشد هر جامعه به علم و دانش آن جامعه بستگی دارد، گفت: خیران مدرسه ساز زمینه ساز و بستر سازان علم و دانش در جامعه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش، اظهار داشت: ما باید از خیران مدرسه درس از خودگذشتگی بگیریم.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف آموزش و پرورش، پرورش مهارت و تربیت دانش‌آموز است، افزود: متاسفانه دست ما کوتاه است تا در برخی نقاط استان این وظیفه را به خوبی انجام دهیم اما برای برقراری عدالت آموزشی در تمامی زمینه ها در سطح استان تلاش خود را خواهیم کرد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه خیران مدرسه‌ساز این وظیفه را انجام می‌دهند و همیشه در کنار آموزش و پرورش بوده اند، اظهارداشت: خیران مدرسه‌ساز فرهنگ از خود گذشتگی و حس ایثار را در جامعه گسترش می‌دهند و الگوی خوبی برای افراد دیگر جامعه خواهند بود.

وی افزود: آموزش و پرورش استان با چالش جدی در رابطه با کمبود نیروی انسانی و فضاهای آموزشی مناسب روبه‌رو است و امیدواریم تا با کمک خیران بتوانیم مدارس بزرگ‌تر بسازیم و از این مشکلات عبور کنیم.

دعاگویی با اشاره به وجود مناطق محروم فراوان در استان پهناور کرمان، اظهار داشت: با وجود خشکسالی‌های زیاد در استان، مشکلات جوی و مدیریت بد منابع آب، سیل مهاجرت به استان‌ها و شهرهای بزرگ زیاد شده است و نیاز به ساخت مدارس در حاشیه شهرهای بزرگ داریم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: زلزله خیز بودن استان و وجود 18 درصد مدارس تخریبی در استان باعث شده است که بیش از 22 درصد مدارس استان کرمان نیاز به مقاوم‌سازی داشته باشند.

حمیدرضا دعاگویی با اشاره به اینکه مدرسه سازی یکی از مصداق های انجام کار خیر در جامعه است، اظهار داشت: مدرسه سازی یکی از ماندگارترین اعمال صالح در دنیا و آخرت است.

برپایه این گزارش بیستمین همایش خیران مدرسه ساز استان کرمان با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، حمید ملانوری سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمان، حمیدرضا دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :