18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ ۲۰:۱۶:۳۰
کد مطلب:  653902
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمان:
استان کرمان رتبه برتر جذب مشارکت‌های مردمی را دارد

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان در بیستمین همایش خیرین مدرسه ساز استان کرمان، گفت: استان کرمان در چند سال گذشته در تمامی موضوعاتی که مربوط به مشارکت‌های مردمی بوده رتبه برتر کشوری را کسب کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حمید ملانوری در جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان با اشاره به اینکه در چند وقت گذشته در جلساتی که شرکت کردم که تجلیل از خیرین استان در حوزه‌های مختلف بود، اظهارداشت: این نشان از بزرگی، نوع‌دوستی و کارهای خداپسندانه و... در میان مردم ما دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمان در چند سال گذشته در تمامی موضوعاتی که مربوط به مشارکت‌های مردمی بوده رتبه برتر کشوری را کسب کرده است، افزود: خوشبختانه در تمامی نقاط استان شاهد حضور خیرین به‌ویژه خیرین مدرسه‌ساز بودیم.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان با تاکید براینکه مردم خودشان باید برای رفع نیازهای جامعه اقدام و کمک کنند، افزود: مخاطب کار خیر افرادی هستند که از خیرین نیازمندتر هستند پس خیرین جز رضای خداوند انتظار پاداشی ندارد.

وی با بیان اینکه در وجود انسان در کنار نیازهای مادی چون خانه و ماشین و ... نیازهای معنوی نیز وجود دارد، گفت: آدمی در زندگی به‌جایی می‌رسد که می‌خواهد نامش ماندگار شود و آیندگان از او به نیکی نام ببرند.

ملانوری با اشاره به اینکه ساخت بنا در جهت کار خیر و اهداف خداپسندانه از جمله این اقدامات است، افزود: کار خیر زمانی معنای خیر پیدا می‌کند که مبنای عقلایی داشته باشد و برای رفع نیاز جامعه و در راستای خواسته خداوند و ارزش‌های مکتبی ما باشد.

وی با اشاره به حدیث امام علی(ع)، گفت: کمک به یک فقیر کار احساسی و عاطفی است و رفع فقر در جامعه کار عاقلانه است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان با بیان اینکه انواع زیادی از فقر در جامعه ما وجود دارد، بیان کرد: مهم‌ترین نوع فقر، فقرعلمی است و کار خیرین مدرسه‌ساز در جهت ایجاد زیرساخت‌ها برای رفع فقر فرهنگی و علمی در جامعه است.

وی با بیان اینکه این کار به نوعی نجات انسان‌ها در بعد فرهنگی و فکری است و بهترین نوع احیا انسان‌ها احیا علم ‌و دانش و تفکر است، افزود: مدرسه‌سازی و ساخت مکانی برای تعلیم و تربیت، احیا علم و دانش و فراهم نمودن زیرساخت برای این امر است و شما خیرین می‌توانید در فکر و اندیشه و نوع نگاه انسان‌ها موثر باشید.

برپایه این گزارش بیستمین همایش خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، حمید ملانوری سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمان، حمیدرضا دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :