18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ ۲۰:۱۹:۲۸
کد مطلب:  653903
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
فعالیت ۶۵۰ هزار خیر مدرسه ساز در کشور/ اصل اول در آموزش "استاندارد سازی" است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در بیستمین همایش خیرین مدرسه ساز استان کرمان، گفت: ۶۵۰ هزار خیر مدرسه ساز در امر خیر مدرسه سازی در کشور در حال فعالیت هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، علی رضا کاظمی در این مراسم با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز عشق و زیبایی به علم و دانش را به نمایش می‌گذارند، اظهار داشت: کار ساخت بیش از 30 درصد مدارس کشور برعهده خیرین مدرسه‌ساز بوده است.   

وی با اشاره به اینکه رفع نیازها و بحران‌های آموزش و پرورش برعهده خیران بوده است، افزود: اصل اول در آموزش استاندارسازی و مقام‌سازی فضاهای آموزشی است و استاندار سازی فضاهای آموزشی لازمه تعلیم و تربیت متعالی است و حضور خیران مدرسه ساز در کنار آموزش و پرورش امری مهم و حیاتی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار باید به آموزش و پرورش اهمیت بیشتری داده شود، افزود: خیرین مدرسه‌ساز فرهنگ ایثار، انفاق و فرهنگ توجه به دیگران را در جامعه جاری می‌کنند و آنان بزرگ ترین سرمایه های مادی و معنوی نظام جمهوری اسلامی هستند.

علی رضا کاظمی با بیان اینکه کار خیرین سعادت را برای خودشان و جامعه به ارمغان می‌آورد، افزود: آموزش و پرورش نیازمند حضور خیرین در حوزه نرم‌افزاری است و دستگاه عظیم تعلیم و تربیت به حضور خیرین در عرصه های نرم افزاری نیاز دارد و باید خیرین در این زمینه ها در کنار آموزش و پرورش باشند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات جامعه و آسیب های اجتماعی آن ناشی از غفلت از نظام تعلیم و تربیت است، اظهار داشت: امروز کمک خیرین مدرسه‌یار به آموزش و پرورش باعث رفع فقر در حوزه مسائل اجتماعی و حوزه تعلیم و تربیت می‌شود و خیرین مدرسه ساز با کاری که انجام می دهند نگاه جامعه را به خودشان جذب می کنند و الگویی در امر مدرسه سازی برای سایر افراد جامعه خواهند بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز کرمان در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه بسیار تلاش کرده و زیر ساخت های خوبی در استان فراهم شده است، افزود: تعلیم و تربیت مسیر توسعه پایدار کشور است و باید آموزش و پرورش در اولویت همه دستگاه های کشور قرار گیرد.

برپایه این گزارش بیستمین همایش خیرین مدرسه ساز استان کرمان با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، حمید ملانوری سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری کرمان، حمیدرضا دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :